nahrávám

ČERNOŠÍNSKÁ POUŤ 2017

 

ČERNOŠÍNSKÁ POUŤ 2017

ČERNOŠÍNSKÁ POUŤ 2017

V sobotu 22. dubna se v Černošíně konala pouť svatého Jiří, ta byla zahájena bohoslužbou v tamním kostele. Počasí nebylo moc vstřícné, proto pořadatelé improvizovali a část programu přemístili do sálu kulturního domu, klubu a muzea.

Přesto se na akci sjelo poměrně dost návštěvníků, a to i ze širokého okolí, jako například Emma Žingorová z Příbrami, která kdysi v Černošíně žila. "Vyrůstala jsem tu za svobodna a pryč už jsem čtyři desítky let. Zůstaly tu však moje dvě sestry a mnoho vzpomínek, tak sem pravidelně jezdím. Černošín se hodně mění k lepšímu, při každé návštěvě si všimnu nějakých novinek. Velkou radost mi udělalo muzeum, kde jsou v expozici staré fotografie, na kterých jsem se i našla," byla nadšená návštěvnice z Příbrami a pochvalovala si pivo se soukromého pivovaru Loužek.

Ze Stříbra přijel s přítelkyní a dětmi Jaroslav Pivoňka. "Na pouť sem jezdím každoročně, dříve jsem tady žil a rád se vracím. Je škoda, že počasí moc nepřálo, ale to se nedá nic dělat. Děti si v muzeu vyrobily nějaké náramky, pak jsme všichni byli na atrakcích a v kulturním domě, také jsme si zastříleli na střelnici. Ale co je pro mě nejdůležitější, potkával jsem lidi, které normálně přes rok nevídám," uvedl Pivoňka.

Kromě hlavního programu a atrakcí byl pro děti workshop výroby šperků, malování na obličej a také pohádka v klubu a žongléři. "Pohádka byla hezká, ještě si chci vyrobit náramek. Byla jsem také na houpačkách, labutích a v kouli na vodě. Mám tu sestru Petru z Mostu," usmívala se desetiletá Terezka Nyáriová z Černošína. 

Černošín se nyní chystá na velké oslavy 135. výročí založení SDH, ty jsou naplánovány s průvodem hasičů a programem na 20. května 2017.

Martina Sihelská


Foto: Janotová, Sihelská
 Líbil se vám článek? Šiřte nás dále!

Doporučené firmy

TYTO STRÁNKY

ZAŠTIŤUJE MODELKA

KATEŘINA VOTAVOVÁ

www.rooseveltfashionstore.cz

IMAGE:

IMAGE:

IMAGE:

 

IMAGE: