nahrávám

KROUPY NIČILY ČERNOŠÍN

 

KROUPY NIČILY ČERNOŠÍN

KROUPY NIČILY ČERNOŠÍN

Černošín - Čtvrteční noc přinesla městu Černošínu na Tachovsku krupobití. Dle svědků padaly místy kroupy až o velikosti 7 cm. Část města byla bez proudu, zaparkované vozy mají poničené karoserie, zahrady jsou v katastrofálním stavu.

 Naštěstí se ale nikomu nic vážného nestalo, a tak noční řádění odnesly hlavně domy, stromy a věci, případně drobná zvířata. 
 
Michaela Cuřínová: Auto plné důlků, a to jsem na tom ještě dobře, soused má u vozu vysklené zadní sklo. Vůbec netuším, co budu dělat. V první řadě, až přijdu z práce, musím kontaktovat pojišťovnu. Jsem naštvaná, mám sice připojištěné přední sklo, ale proti živelným pohromám pojistku nemám. Ale mohla jsem dopadnout hůře, kamarádka má úplně zdevastovanou zahradu, zničený skleník a jiní lidé i další újmy. Takové kroupy jsem ještě neviděla, měly asi 7 cm. Co bude padat příště? Velikost fotbalových míčů?

Marie Čampulová: U nás to odnesl hlavně skleník a stromy. Dvě desítky skel rozbité a stromy skoro oholené, plno listí je pryč. Byla to opravdu velká bouřka a velké kroupy.  Skleník byl nový, stál 30 tisíc, jsou to velká skla, 1,5m x 0,5 metrů, dvacet kusů je pryč. Syn hned volal výrobci a zajistil nová skla. Záhadou mi je, že plodům uvnitř se vůbec nic nestalo. Na sušáku bylo prádlo, ty kroupy se mi do něj zachytily a zřejmě vahou pak praskly šňůry.
 
Bohumil Ranš: Přišlo to strašně rychle, auto má úplně zničenou karoserii. Starosti navíc, musím obvolat pojišťovny. Dvě auto, novější a starší. Je to bezmoc, koukat z okna na to, jak vám živly ničí majetek. Ale hlavně, že se nikomu nic víc nestalo, to je nejdůležitější.
 
Starosta Miroslav Plincelner: Přírodě neporučíme, ačkoliv se už od roku 2001, kdy nás bouřky zaplavily, snažíme o všechny možnosti, jak naše město ochránit. Zatím bych řekl, že újmy jsou jen někde - místně, nejvíce vidím spadané větve, listí, u muzea mám pryč jedno střešní okno. Zatím procházím město, tak ještě vše nevím.
 
Hana Merglová: Ještě jsem v šoku, ani jsme ráno nestihla vše projít, takže to zjistím až odpoledne po práci. Máme ďolíky v autech, rozbitý skleník, až přijde muž z práce, tak to ještě obhlédneme.
 
Jitka Naušová: To byl v noci rachot, lítali jsme v pyžamech a nočních košilích s baterkami po zahradě a sklízeli, co se dalo. To samé naši sousedi, elektřina nešla. Ráno jsme musela do práce, tak jsem ještě vše neviděla, zatím jen vím, že mám důlky na autě a omlácené stromy, více zjistím po návratu.

Zdeňka Škopková:    Svůj svátek slavím tím, že od rána uklízím po noční spoušti. Je mi to moc líto, skleník jsem měla 40 let a nikdy se nic nestalo a teď je kompletně rozbitý, střepy všude kolem rozlítané. Co bylo venku, to je zničené, zasázené okurky jsou omlácené, celá zahrada je v nepořádku.
 
Renata Bursová:  U nás to odnesl bazén, plachta, trampolína,  auta. U bazénu je díra v tom nafukovacím okruží, možná to ještě půjde nějak slepit záplatou. U trampolíny jsou potrhané ochranné kryty. No a bublinová plachta na bazén je prostě popraskaná. Horší je to s auty, jsou samý důlek.No, počasí neporučíme, ono, jak se chováme k přírodě my, tak se ona chová k nám.
 
Lenka Záhnová:  U nás je škoda hlavně za zahradě, zelenina, kytky, vše pomlácené. Na terase nám to také potrhalo velký slunečník.
 
Obyvatel Zahradní ulice: Vyběhl jsem ven, najednou blesk, rána a prásklo to přímo do elektrického vedení. A hned jsme byli bez proudu, až teď dopoledne to spravili.
 
 


MarS

Foto: Naušová, Ranš, Cuřínová, SihelskáLíbil se vám článek? Šiřte nás dále!

Doporučené firmy

TYTO STRÁNKY

ZAŠTIŤUJE MODELKA

KATEŘINA VOTAVOVÁ

www.rooseveltfashionstore.cz

IMAGE:

IMAGE:

IMAGE:

 

IMAGE: