nahrávám

Na simsonu po celém světě

IMAGE:

              
*
            ČÍ ŽIVOT JSI DNES OBOHATIL?
*

Na simsonu po celém světě

Na simsonu po celém světě

Po celém světě se dá cestovat, ale na jiné kontinenty musíte lodí či letadlem. Nebo ne? Tomáš Zábranský projel svět jen na své padesátce - na simsonu.

Dobrodruh Tomáš Zábranský z Ejpovic procestoval na svém simsonu velkou část světa, ale nepřejel při tom ani jedny hranice. Navštívil například Španělsko, Mexiko, Tahiti, Saharu nebo New York a při tom vůbec neopustil Českou republiku.

Aby se Tomáš Zábranský dostal na mnoho zajímavých míst z celého světa, potřeboval by k tomu letenku. V Čechách a na Moravě však existuje spousta měst, osad a míst, která nesou názvy míst, ležících za hranicemi republiky.
.
Za rok téměř 70 míst

V Plzeňském kraji se nachází Španělsko u Blovic nebo Mexiko v Nýřanech. Nejvzdálenější místo, které pan Zábranský navštívil, leželo na jihu Čech u rakouských hranic a nad Českou Lípou ve Šluknovském výběžku.
„V jižních Čechách existuje taková vesnička Rapšach a kolem ní je 7 míst, které nesou název z ciziny,“ uvedl Tomáš Zábranský. Nachází se tam New York, Bosna, Malý a Velký London nebo například Benátky.
.
Nápad vznikl kvůli pandemii a uzavřeným hranicím„Loni jsme s dcerou chtěli jet k moři, protože jsme naplnili prasátko dukáty a zaplatili jsme část. Kvůli covidu k tomu bohužel nedošlo," sdělil Tomáš. Zvolenou destinací pro jejich dovolenou mělo být Španělsko, a protože chtěl udělat dceři radost a ukázat, že sliby plní, vzal dceru na výlet do Španělska u Blovic.
.

.
Poslechněte si rozhovor s cestovatelem ZDE: 
.
https://plzen.rozhlas.cz/na-simsonu-se-da-procestovat-temer-cely-svet-a-ani-nemusite-opustit-republiku-8462073

.
Foto: Sihelská, Zábranský - zdroj Český rozhlas PlzeňLíbil se vám článek? Šiřte nás dále!

Doporučené firmy

TYTO STRÁNKY

podporuje i světoznámá
modelka

KATEŘINA WOHLMANN VOTAVOVÁ

www.rooseveltfashionstore.cz

IMAGE:

IMAGE:

a také skvělý spisovatel:

JAN VAVŘIČKA

IMAGE: 

RÁDA PODPORUJI:

STŘEDISKO VÍTEČEK 
ČERNOŠÍN


ZÁCHRANNOU STANICI
ŽIVOČICHŮ V BUBLAVĚ

PSÍ ÚTULEK
U ŠMUDLINY V TACHOVĚ