nahrávám

OKRESNÍ DOPRAVNÍ SOUTĚŽ OVLÁDLI DOMÁCÍ!

 

OKRESNÍ DOPRAVNÍ SOUTĚŽ OVLÁDLI DOMÁCÍ!

OKRESNÍ DOPRAVNÍ SOUTĚŽ OVLÁDLI DOMÁCÍ!

V Černošíně se v pátek 28. dubna konalo okresní kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů, do které se přihlásilo dvacet týmů ve dvou kategoriích.

Posláním soutěže je dle organizátorů zvyšovat zájem dětí o dopravní výchovu, ověřit jejich znalosti pravidel silničního provozu a přispět ke zdokonalení vzdělávací práce ve školách.
Vyhlašovatelem je Ministerstvo dopravy - BESIP. V Černošíně se letos utkali žáci ze Stráže, Chodové Plané, Bezdružic, Stříbra, Tachova, Kladruby, Boru, Konstantinových Lázní a Černošína, přičemž některá místa prezentovalo více škol. 

Akce proběhla za poměrně chladného počasí, naštěstí však bez deště. Favorité domácí, kteří už řadu let potvrzují svou formu na vyšších soutěžích, opět nezklamali, v obou kategoriích získali první místa, druzí byli také v obou kategoriích Stříbrští ze školy v Mánesově ulici a třetí v 1. kategorii byla Chodová Planá, ve 2. kategorii pak Kladruby. Vedoucí vítězných týmů měla radost. "Mám velkou radost, poctivě jsme trénovali. Jen teď jsem ze všeho unavená. Ale už se těšíme na další soutěže," uvedla Naděžda Pézlová.

Starosta Miroslav Plincelner o vítězství černošínských žáků prý nepochyboval. "Oni to prostě umí, mají skvělou učitelku a my jsme na ně právem hrdí. Sbírají ceny všude, nejenom na domácím hřišti," usmíval se.

Jak se cítí vítězové? "Já se nebála, všechno bylo úplně v pohodě, akorát při jízdě zručnosti jsme měla špatně sedačku, ale i tak to šlo. Myslím, že jsme dobrý tým a máme senzační učitelku Naďu, je nejlepší, co vůbec může být," neskrývala nadšení desetiletá Michaela Franková.

A jako správný tým měli i své fanoušky díky spolužákům ze školy."No, jasně, že jsme všichni fandili, soutěžili tam i z naší třídy. Já jsem věřil, že vyhrají, vždy vyhrávají a moc jsem je povzbuzoval," řekl Lukáš Matějíček ze Svojšína, který chodí do sedmé třídy černošínské školy.

Martina Sihelská

Video zde: https://www.youtube.com/watch?v=7wC-OXK3Oa8Líbil se vám článek? Šiřte nás dále!

Doporučené firmy

TYTO STRÁNKY

ZAŠTIŤUJE MODELKA

KATEŘINA VOTAVOVÁ

www.rooseveltfashionstore.cz

IMAGE:

IMAGE:

IMAGE:

 

IMAGE: