nahrávám

PRAMEN MŽE MÁ NOVÉ OZNAČENÍ DÍKY ČESKÝM TURISTŮM

 

PRAMEN MŽE MÁ NOVÉ OZNAČENÍ DÍKY ČESKÝM TURISTŮM

PRAMEN MŽE MÁ NOVÉ OZNAČENÍ DÍKY ČESKÝM TURISTŮM

Pavlův Studenec/ Hermannsreuth - Česká řeka Mže pramení v Německu, respektive kousek za hranicí u přechodu Pavlův Studenec. Díky České televizi dostal tento pramen v roce 2004 českou tabulku.

 Ta však lety či snad vandaly utrpěla, a tak v loňském roce čeští turisté pramen sice našli, ovšem z tabulky zbyla jen část. A proto se rozhodli pro obnovu. Podle zbytku původní tabulky a také podle televizního záznamu s Luďkem Munzarem, nechali zhotovit tabulku novou. "O výrobu nové tabulky se postaral Slavomír Štrobl a myslím, že je se mu moc povedla. A pak už jsme jen hledali vhodný termín, který by všem vyhovoval k návštěvě pramene. Ještě jsme sháněli kůl, na který tabulku přidělat, to už zajistili manželé Alena  a Karel Malých," uvedl Antonín Hříbal z Chodové Plané. 
Tabulka dostala nevšední kůl - živý. "Je to kmen jívy a jak byl ve vodě, tak začal pučet a ještě kolem tabulky obrostl větvičkami. Manžel navíc dal nad tabulku malou stříšku. Takže je docela možné, že u pramene nakonec bude strom s tabulkou," usmívala se Alena Malá.
Když muži kůl s tabulkou usadili, každý z pramene ochutnal a také chválil. U pramene si pak osmička milovníků přírody usadila a vyprávěla si různé příběhy nejen z Českého lesa. Na řadu přišla dokonce i moderní technika, na notebooku si tam pustili český dokument Zpět k pramenům.

Zde TV archiv s Luďkem Munzarem - pramen Mže v 17. minutě:  http://www.ceskatelevize.cz/porady/1148200548-zpet-k-pramenum/204562233000003-reka-bez-pramene/Video z akce ZDE: https://www.youtube.com/watch?v=cMB-Lkxe_VQM
arSLíbil se vám článek? Šiřte nás dále!

Doporučené firmy

TYTO STRÁNKY

ZAŠTIŤUJE MODELKA

KATEŘINA VOTAVOVÁ

www.rooseveltfashionstore.cz

IMAGE:

IMAGE:

IMAGE:

 

IMAGE: