nahrávám

ŘEMESLA OŽIJÍ V MUZEJNÍCH ZAHRADÁCH V ČERNOŠÍNĚ

 

ŘEMESLA OŽIJÍ V MUZEJNÍCH ZAHRADÁCH V ČERNOŠÍNĚ

ŘEMESLA OŽIJÍ V MUZEJNÍCH ZAHRADÁCH V ČERNOŠÍNĚ

Černošín - Město Černošín se řadu let řadí k tradici Dne řemesel, který se pravidelně odehrává v letním období. Hlavní aktérkou této krásné akce je Zuzana Vávrová z Pytlova, která sama jedno řemeslo provozuje, věnuje se výrobě originálních šperků a je hrdou majitelkou certifikátu značky Místního výrobku ze západu Čech.

 Díky tomu zná mnoho dalších řemeslníků, se kterými je stále v kontaktu a také pravidelně připravuje workshopy. "Černošínský Den řemesel je pro mě srdeční záležitost. Řemesla pomalu zanikají a je nutné je ještě lidem připomínat, ukazovat a podnítit děti, ať si také něco takového zkusí, protože nejen dospělí, ale hlavně děti by měly býti pokračováním držení tradic a předávání si zkušeností," říká Vávrová.
Letošní akci s jarmarkem, která se koná v sobotu 26. srpna od 13 hodin v zahradách černošínského muzea, doplní také různá vystoupení a divadlo. "Ve 13 hodin vyjde průvod bubeníků od TAMBOURU, pak budou výtvarné dílny a řemeslný trh s ukázkami. Zájemci si mohou vše vyzkoušet, v nabídce je třeba i střelba z luku. Pak budou následovat ukázky historického šermu DISCORDIA, v 17 hodin pak začne divadelní pohádka," nastínila část programu Zuzana Vávrová. 
Den řemesel je volně přístupný všem bez vstupného.Líbil se vám článek? Šiřte nás dále!

Doporučené firmy

TYTO STRÁNKY

ZAŠTIŤUJE MODELKA

KATEŘINA VOTAVOVÁ

www.rooseveltfashionstore.cz

IMAGE:

IMAGE:

IMAGE:

 

IMAGE: