nahrávám

V KOSOVĚ BYL DŮM PLNÝ PSŮ - BYLI K SNĚDKU?

 

V KOSOVĚ BYL DŮM PLNÝ PSŮ - BYLI K SNĚDKU?

V KOSOVĚ BYL DŮM PLNÝ PSŮ - BYLI K SNĚDKU?

Jak jsme už informovala, byl 20. ledna nalezen v Kosově u Boru na Tachovsku promrzlý pejsek a ve velmi špatném zdravotním stavu. Zdálo se, že pejsek nepřežije noc, ale nevzdal to a dnes se už malý bojovník řádně zotavuje a dostal jméno Radovánek. Podařilo se zjistit, kde pes dříve žil a dle dostupných informací mělo v domě být ještě několik dalších psů.

A informací přibývalo. „Dozvěděla jsem se, že majitelku psů odvezla před nálezem Radovánka sanitka do nemocnice a při tom několik psů uteklo z domu. Jednoho – tedy Radovánka, máme teď v péči my, další tři jsou nezvěstní a čtyři zůstali v domě. Vydali jsme se s  tajemníkem Boru Miroslavem Cvrkem zjistit, jak je možné, že když má někdo osm psů, tak jak je možné, že neplatí žádné poplatky, ale hlavně jsme chtěli vidět, v čem ti psi žijí, nebo okolní lidé nám podávali dost nepěkné informace,“ uvedla Gabriela Jägerová, vedoucí tachovského útulku U Šmudliny.
Vše se však najednou otočilo, majitelka psů totiž v nemocnici zemřela a její druh oznámil, že se psy nechce mít nic společného, že nejsou jeho. Že nemá prostředky na to, aby se o ně postaral. „Takže nyní náhle není nikdo, kdo by po právní stránce za psy nesl odpovědnost, ani se o ně postaral. A tak jsme 3. února zajistili odchyt čtyř fenek, které v domě žily, pro psy prozatím zajistila paní Isabela žrádlo, za což jí děkuji. Ale ráda bych teď popsala, v čem to vlastně devět psů žilo. Píši devět, ačkoliv se nejdříve zdálo, že šlo o osm pejsků. Devátý údajně před dvěma týdny zemřel, jak nevíme a kde je tělo, to se prý nemáme starat, to samo o sobě vyvolává další otázky. A když jsem od lidí slyšela, že snad měli ty psy i na jídlo, tomu snad ani nemohu věřit, doufám, že to není pravda! Dům byl plný výkalů, silně to tam zapáchalo, aby ne, když to byly výkaly za několik let. Zbývající čtyři fenky jsme odvezly a nechali prohlédnout veterinářem. Nyní jsou odblešeny, naočkovány, a kromě toho, že strašně zapáchají a jsou špinavé, tak nejsou nijak zvláště zanedbané. Ale zápach se šíří hrozný a postupně je budeme čistit a koupat. Jinak jsou to krásné fenky a velmi přítulné a mazlivé. Příští týden čeká holky kastrace a budeme jim hledat nové domovy. Za pomoc při řešení a úžasný přístup bych chtěla poděkovat panu tajemníkovi z Městského úřadu v Boru. S tak úžasným jednáním v takovéto věci jsem se ještě nesetkala.

Bez svých kolegů bych byla bezradná, moc si vážím jejich pomoci a volného času, který pejskům věnují,“ uvedla Jägerová.

A kdyby se našli zájemci o krásné fenečky, lze se obrátit na tachovský útulek U Šmudliny.
 
Mars
Foto: archiv útulek + Jindřich Sýkora
 
 
 Líbil se vám článek? Šiřte nás dále!

Doporučené firmy

TYTO STRÁNKY

ZAŠTIŤUJE MODELKA

KATEŘINA VOTAVOVÁ

www.rooseveltfashionstore.cz

IMAGE:

IMAGE:

IMAGE:

 

IMAGE: