nahrávám

Vlak, co nikde nestaví, zastavil ve Stříbře!

IMAGE:

              
*
            ČÍ ŽIVOT JSI DNES OBOHATIL?
*

Vlak, co nikde nestaví, zastavil ve Stříbře!

Vlak, co nikde nestaví, zastavil ve Stříbře!

Sny se plní nejen o Vánocích! I do Stříbra zavítala skupina Olympic a Petr Janda poskytl i rozhovor.

Sny se plní nejen o Vánocích! I do Stříbra zavítala skupina Olympic a Petr Janda poskytl i rozhovor.

Želva, Vlak, co nikde nestaví a další. To jsou hity, které ještě s mnoha jinými zazněly v sobotu večer ve stříbrském kulturním domě, kde hrál Olympic. Atmosféra byla podle diváků famózní.

Petr Janda před koncertem odpočíval u kávy v zákulisí a sledoval fotbalový zápas mezi Bohemians a Slavií. Jako velký fanoušek Bohemky byl sice trošku zklamán, že jeho tým prohrál, ale svým fanouškům to najevo nedal. Naopak všechny nabil svým úsměvem a temperamentem.

Říkal jste, že rád lyžujete, kde vás můžeme potkat na sjezdovce?
No, já tedy nejsem úplně dobrý lyžař nejsem, ale opravdu rád lyžuji už od dětství. A moc se vždycky bojím, nevím proč, já dříve taky neměl nic moc výbavu, my byli chudší rodina, ale bavilo mě to vždycky. Jezdím hlavně do Krkonoš, ale zkusil jsem i sjezdovku v Itálii. A pořád mám respekt, takže jezdím opatrně a mám radši spíše ty menší sjezdovky.
 
Nenapadlo vás někdy zkusit také Šumavu?
No, Šumavu mám rád, jezdím tam na Lipno, ale v létě, prostě voda, lodičky a tak, hlavně s dětmi. Ono mezi Pražáky se tak říká, že Šumava je tak nádherný park, že tam opravdu je potřeba jet, člověk ani není proč, ale prostě ta Šumava je krásná.
 
Možná chodíte i na houby?
Tak, někdy ano, spíše tam u nás jsou takové černé lesy, tedy u Kostelce nad Černými lesy, tak tam občas. Ale, že bych byl nějaký velký houbař, to teda nejsem, abych se třeba sebral a jel kvůli houbám třeba padesát kilometrů, to fakt ne.
 
Máte vazbu na náš Plzeňský kraj?
Co se týče Plzeňského kraje, mám ho moc rád, on tatínek se narodil přímo v Plzni a já to tu tak cítím, že se mi tu líbí a mám to i ve spojení s tou Šumavou.
 
Kolik Vám zbývá koncertů do konce roku?
Po Stříbře se vracíme na Prahu a do konce roku je to asi ještě dvacet koncertů.
 
Co tvorba, ještě něco plánujete?
Určitě ano, zrovna dnes jsem něco složil, zahrál jsem to manželce, a té se to moc líbilo. A to spíše poslouchá pop až skoro disco. Už pracujeme i na dalším albu, v pořadí by to mělo být 24. Tak, když se zadaří v roce 2024 bude na světě. Vždyť já bych už bez toho nemohl ani být, jednak je to práce, ale také velká zábava, něco, co mě baví, nabíjí a všechno to kolem toho, jak přemýšlíme, co by ještě šlo, to pobíhání kolem a zařizování. Je to prostě dobrodružství.
 
Máte třeba ještě nějaká nesplněná přání?
Kdysi jich bylo hodně, ale dnes, asi už ne. Jednak mám pocit, že už bych je stejně nezvládl a vlastně není nic takového, kvůli čemu bych třeba nemohl spát. 
 
A co nějaké Vaše oblíbené motto?
Jé, tak já snad ani nevím, co říci. Tak nějak, snad že bych nikdy nelhal a nekradl, strašně se mi to příčí. Když už jsem náhodou kdysi zalhal, já se hned přiznal a měl klid. Vždyť je to hrozné se zaplétat do takových věcí. Já to nemůžu, já prostě tohle nedělám. Vždyť bych pak asi ani nemohl klidně spát!
 
A co ženy?
Ženy? No líbí se mi, ale já nevím, jestli se jim líbí Olympic. Já se jich na to neptám. 
 
Děkuji za rozhovor.

**

Celou reportáž si můžete poslechnout zde: https://plzen.rozhlas.cz/olympic-chysta-24-album-uz-bych-bez-toho-nemohl-byt-rika-petr-janda-8978829Líbil se vám článek? Šiřte nás dále!

Doporučené firmy

TYTO STRÁNKY

podporuje i světoznámá
modelka

KATEŘINA WOHLMANN VOTAVOVÁ

www.rooseveltfashionstore.cz

IMAGE:

IMAGE:

a také skvělý spisovatel:

JAN VAVŘIČKA

IMAGE: 

RÁDA PODPORUJI:

STŘEDISKO VÍTEČEK 
ČERNOŠÍN


ZÁCHRANNOU STANICI
ŽIVOČICHŮ V BUBLAVĚ

PSÍ ÚTULEK
U ŠMUDLINY V TACHOVĚ