nahrávám

VYHODNOTILI VESMÍR A NEJLEPŠÍ ODMĚNILI

 

VYHODNOTILI VESMÍR A NEJLEPŠÍ ODMĚNILI

VYHODNOTILI VESMÍR A NEJLEPŠÍ ODMĚNILI

Stříbro - Ve stříbrském muzeu se ve středu 31. května konalo slavnostní vyhlášení vítězů výtvarné soutěže Stříbrská lampa, současně s tím byla zahájena i výstava nejlepších prací žáků. Do soutěže na téma Vesmír se zapojilo 18 českých a 4 německé školy.

 "Odborná porota nakonec musela hodnotit celkem 415 prací. Vesmírné téma inspirovalo mladé výtvarníky k vytváření prostorových prací z různého materiálu, děti kreslily, malovaly, tiskly, lepily krásné obrázky různých formátů,  objevila se i zajímavá keramika.

Všem účastníkům děkujeme za příspěvky do soutěže, vítězům srdečně gratulujeme," uvedla za organizační tým Ludmila Fraňková.

Program v muzeu doplnil také Pěvecký sbor ZŠ z Mánesovy ulice pod vedením Blanky Červené, slovem pak akci provázeli žáci 9. třídy Vojtěch Mati a Jakub Fiedler. Protože na místě byli i zahraniční hosté a soutěžící z Německa, všechny zprávy překládala Markéta Čečková.

Hlavní cenu 14. ročníku Stříbrské lampy si odnesl  jedenáctiletý Mikuláš Eberl ze ZŠ Mánesova Stříbro. "Udělal jsem více prací, jednu prostorovou, což je vesmírné auto vyrobené z kartonů. Bylo to docela pracné. Pak jsem nakresli obrázek letícího UFA a vesmír s textem. Z pletiva pro králíkárny jsem ještě udělal mimozemšťana. Získal jsem tak tři ceny, mám velikou radost," usmíval se šťastný vítěz.

 

Video později

 

Zúčastněné školy:

 

MŠ Halže

MŠ Soběslavova Stříbro

MŠ Černošín

MŠ Tachov Sadová 1356

ZŠ a MŠ Chodová Planá

ZŠ a MŠ P.Jilemnického Tachov

ZŠ a MŠ Svojšín

ZŠ Přimda

ZŠ Konstantinovy Lázně

ZŠ Hornická Tachov

ZŠ Záchlumí

ZŠ Bezdružice

ZŠ Gagarinova Stříbro

ZŠ Mánesova Stříbro

DDM Stříbro

Gymnázium Stříbro ZUŠ Tachov-MPV Bor

ZUŠ Stříbro

Grundschule Markgraf-Diepold Waldsassen

Grundschule Altenstadt

Grundschule/Mittelschule Erbendorf

Grundschule am Lichtenstein PommelsbrunnLíbil se vám článek? Šiřte nás dále!

Doporučené firmy

TYTO STRÁNKY

ZAŠTIŤUJE MODELKA

KATEŘINA VOTAVOVÁ

www.rooseveltfashionstore.cz

IMAGE:

IMAGE:

IMAGE:

 

IMAGE: