nahrávám

ZACHRAŇOVALI KACHŇATA Z ČOV

 

ZACHRAŇOVALI KACHŇATA Z ČOV

ZACHRAŇOVALI KACHŇATA Z ČOV

Počátkem týdne si pracovnice ČOV v Černošíně všimla, že v čistící nádrži v několikametrové hloubce plavou malá kachňata. Ihned začala jednat.

"Bylo jich devět, ale sama jsem je vyndat z hloubky nedokázala. Zavolala jsem proto záchrannou stanici ve Studánce, jestli by mi nemohl pomoci pan Bobál. Ihned zareagoval a přijel," uvedla Věra Knollová.
Ten po příjezdu rychle vyhodnotil situaci. "Tam šlo hlavně o čas, protože ta mláďata tam byla řadu hodin bez potravy a podchlazená. Nakonec jsme jich všech devět vyndali, ale tři kachňata to nepřežila, byla už moc podchlazená. V současné době je šest zachráněných v inkubátoru s malými labutěmi a daří se jim dobře," uvedl Karel Bobál ze Záchranné stanice pro handicapované živočichy ve Studánce s tím, že je  dobře, že si obsluha kachňat v čističce všimla.
Věra Knollová má ze záchrany radost. "Chtěla bych moc panu Bobálovi za ochotu a vstřícnost poděkovat. Budu teď usilovat o to, aby nad nádrží byly nainstalovány sítě, protože v nádrž často  končí i skokani a další žabky. Naplnila jsem nádrž po okraj, abych mohla uvízlé živočichy odklidit.
 
Foto: záchranná stanice Líbil se vám článek? Šiřte nás dále!

Doporučené firmy

TYTO STRÁNKY

ZAŠTIŤUJE MODELKA

KATEŘINA VOTAVOVÁ

www.rooseveltfashionstore.cz

IMAGE:

IMAGE:

IMAGE:

 

IMAGE: