nahrávám

ZKUSTE ŽÍT JAKO KOČOVNÍCI!

 

ZKUSTE ŽÍT JAKO KOČOVNÍCI!

ZKUSTE ŽÍT JAKO KOČOVNÍCI!

Plzeň - Plzeňské DEPO 2015 hostí zajímavou výstavu, která zároveň slouží i jako noční azyl pro různé zájemce. V prostoru najdete sedm nomádských příbytků, jsou zajímavě řešeny například na střechách automobilů, nebo jako přívěs za kolo, stan ve vzduchu, nebo malé mobilní přebývání ve velké stanu zařízeném jako byt či malé domku sestaveném s dvaadvaceti desek.

Zážitkové nocování zatím více využívají cizinci, ale jsou vítáni i Češi či přímo naši čtenáři, a to až do 31 října letošního roku.
Více nám sdělil kurátor výstavy Jiří Sulženko. "Byl to takový náhlý nápad už někdy před dvěma, kdy se stále mluvilo o krizi, a cestování lidí. A  tak jsme na toto téma oslovili umělce, chtěli jsme, aby se svým uměním vyjádřili a navrhli nějaký kompromis pro cestovatele, takové mobilní příbytky. Stálo to na tom, že mají být levné, praktické, lehce dosažitelné a mobilní. Aby návrháři využili i dnešního fenoménu, jak se dá vyžít s málem a ekologicky.
Dnes vidíme, že to mají lidé jako zážitkový nocleh, zatím to více využívají cizinci, ale už zde spali i Plzeňáci. Líbí se jim, že v podstatě kempují uprostřed krajského města, což je nezvyklé. Lidé sem mohou chodit denně od 9 do 19 hodin, kdo by chtěl přijít později, může se domluvit na vrátnici na prohlídku. U každého příbytku je pak popiska od autora. Pokud se výstava osvědčí, plánujeme další v podobném duchu za rok, jen obměněnou s jinými návrhy," uvedl kurátor výstavy Jiří Sulženko.
Osobně jsme si jeden nocleh zařídila. Nejdříve jsme se povalovala v zavěšeném stanu, což je příjemné a houpavé. Jen tam nesmíte jako já lézt dnem, ale nechat si otevřít boční stěnu. Pak jsem vylezla na střechu trabanta. To by se mi také líbilo, ale kvůli prostoru jsme nakonec zvolila domeček zvaný  dům France - Trikolora. Ten mě asi nejvíc zaujal, je sestaven z desek a ve třech lidech jde postavit za tři hodiny. Vnitřek je rozdělen na tři třetiny, třetina je na spaní, třetina na posezení či obytná část a zbytek malá kuchyňka. To vše se vejde do sedmi metrů čtverečných. A dokonce jsou tam kamna. Celková cena nákladů je 29.900 korun.  
 
Nomádské příbytky se pronajímají denně v cenách od 400 korun, vybrat si můžete jakýkoliv, pokud zrovna bude volný. 
Výstavu zajímavě dokreslují i velkoformátové kresby, malé zahrady, interiérový nábytek.
 Rezervace lze zařídit na nomadi@depo2015.cz.
 
MarSLíbil se vám článek? Šiřte nás dále!

Doporučené firmy

TYTO STRÁNKY

ZAŠTIŤUJE MODELKA

KATEŘINA VOTAVOVÁ

www.rooseveltfashionstore.cz

IMAGE:

IMAGE:

IMAGE:

 

IMAGE: