Nejbližší akce v okolí - AKTUALIZOVÁNO!

28.11.2023

Zde se snažím co nejčastěji doplňovat různé akce z okolí, nebo i jiných krajů. Pokud chcete i vy do tohoto přehledu přidat nějakou vaši akci, prosím, pošlete mi text v podobném duchu a já ho sem ráda přidám! Jen plakáty nestačí, nestihám to přepisovat (zadarmo). Nebo lze o Vaší akci napsat i více, ale to už je na domluvě - stačí mi napsat do e-mailu. :-)

29.11. - Sopranistka Jana Veberová ve Stříbře - S Janou Veberovou můžete ve Stříbře předvánočně rozjímat už ve středu 29. listopadu od 19 hodin v kině Slavia. Nejznámější a nejkrásnější skladby s tématem Vánoc představí charismatická sopranistka Jana Veberová za klavírního doprovodu Štěpána Slavíka. Skladby Rolničky, Purpura, Jsou svátky, To k Vánocům patří, Kdepak ty ptáčku hnízdo máš či Ó, Pane náš patří do zlatého fondu populární hudby. V osobitém podání šarmantní a okouzlující Jany Veberové však nabývají zcela jiného rozměru. Hostem koncertu bude dětský pěvecký sbor Stříbráček ze ZUŠ Stříbro. 

2.12.  - Koncert Anny Gálisové na Krasíkově - Kostel svaté Máří Magdaleny na vrchu Krasíkov u Kokašic se stane dějištěm Vánočního koncertu, kde zazpívá mladá sopránistka Anna Gálisová. Koncert se bude konat v sobotu 2. prosince od 15 hodin. Na tomto místě byl v letošním roce také natáčen videoklip k písni Touha od Anny Gálisové. Po koncertě se můžete vydat do obce Kokašic, kde bude v 17 hodin slavnostně rozsvícen vánoční strom.

2.12. Adventní koncert smíšeného komorního sboru z TachovaStříbro - Předvánočně se naladit můžete i ve stříbrském muzeu, kde v sobotu 2. prosince chystají Adventní koncert smíšeného komorního sboru z Tachova. Začátek je v 17 hodin. (sih)

3.12. - Řezbář, hudba, rozsvícení stromu v Černošíně - V neděli 3. prosince se rozzáří vánoční strom na černošínském náměstí. Akce začíná už ve 13 hodin, kdy můžete v programu vidět práci řezbáře Jana Ambrože, nebude chybět hudba, stánkový prodej, vystoupení tanečního kroužku TJ Sokol Černošín. U vánočního stromu, který se rozsvítí v 17 hodin, zazpívají děti z MŠ a ZŠ a předvánoční slova pronese starosta města Vladimír Krejča.

3.12. - Rozsvícení stromu ve Stříbře - Velký vánoční strom se rozzáří i na stříbrském náměstí a bude to v neděli 3. prosince odpoledne. Doprovodný program je připraven od 15 hodin, vystoupí Vlasta Horváth Trio, dětský pěvecký sbor ZŠ Mánesova, na místě bude Ježíškova pošta, tvořivé dílničky, uvidíte i nový velký dřevěný betlém. K rozsvícení celé stříbrské vánoční výzdoby dojde v 17 hodin a všechny přivítají zástupci města.  

3.12. - Koncert sboru KOZTliveCZ  - V neděli 3. prosince od 17,30 hodin se bude konat 1. adventní koncert sboru KOZTliveCZ.Koncert proběhne v klášterním refektáři - v Muzeu Českého lesa v Tachově. Vzhledem k omezené kapacitě sálu doporučujeme využít předprodej v recepci muzea. Vstupné 100Kč. 

6.12. Vernisáž fotografií na radnici  - Setkání světů, tak se jmenuje výstava fotografií z kalendáře Domovinky, která bude zahájena ve vestibulu stříbrské radnice ve středu 6. prosince v 16 hodin. Přijďte se podívat. 

6.12. - Oslava 175 let narození Franze Rumplera  - Tachovské Muzeum Českého lesa zve na setkání u příležitosti 175. výročí od narození Franze Rumplera. Stane se tak ve středu 6. prosince od 17.30 hodin a bude představen nový obraz tohoto tachovského rodáka, který obohatil sbírky muzea. V druhé části programu autoři jednotlivých příspěvků přiblíží nové číslo Sborníku Muzea Českého lesa. 

7.12.Čertovský průvod - Stříbrská mateřinka chystá velké Čertovské rejdění. Malí čertíci se vydají 7. prosince v 16:30 hodin od budovy MŠ Přístavní ve Stříbře, a to směrem ke stříbrskému náměstí, kde bude připravený program. (sih)

17.12. - Cebivské vánoční trhy - Trhy se budou konat na nádvoří cebivského zámku 17. prosince od 14 do 22 hodin. V bohatém programu vystoupí Cebivské děti (16 hod) Lovecké trubačské trio (17 hod) sbor Souhlas (18 hod), . Nebude chybět stánkový prodej dobrot, kaprů, ozdob i svařáku.

Výstava Staré Stříbro - Městské muzeum ve Stříbře zve na novou výstavu fotografií pod názvem Staré Stříbro. Výstava zůstane v muzeu až do února 2024. (sih) 

Zahajují výstavu Mini Vánoce - Černošín - Černošínské muzeum zahájí o prvním adventním víkendu novou výstavu pod názvem MINI VÁNOCE. Jak už název sám napovídá, ve výstavě kromě vánočního stromečku uvidíte vitríny plné miniatur. Jde převážně o malé hračky ze sbírky Boženy Rambalové z Plzně a dekorační předměty Hany Bernhardtové z Černošína. Výstava zůstane v Černošíně až do 6. ledna 2024 a je doplněna prodejní výstavou intuitivních obrazů Renáty Zítkové z Louňové. Otevřeno úterý, středa, pátek, sobota. 

Výstava intuitivních obrazů - Muzeum v Černošíně zve na novou výstavu intuitivních obrazů s poselstvím Renáty Zítkové z Louňové. Obrazy na výstavě jsou prodejné a k vidění budou až do 6. ledna 2024. Otevřeno úterý, středa, pátek, sobota.

 Drátkování - Výstava Umění z drátků je k vidění v kladrubském muzeu. Na osm desítek výtvorů z různých drátků několika průměrů zapůjčil do výstavy Ladislav Lokajíček z Lestkova na Tachovsku. Výstava zůstane v muzeu až do 28. prosince letošního roku. 

Marcel Marek vystavuje v Kladrubech - Co má společného Burma Jones, Mercy Street, Mr.Elastik Orchestra a Děda Mládek Illegal Band? Jde o společného jmenovatele, vlastně muzikanta, zpěváka, ale také učitele Marcela Mersi Marka. Ten se při muzikantské pauze ještě zdokonalil v další profesi, začal tvořit digitální technikou obrazy. Několik jich nyní můžete vidět v kladrubském muzeu. Obrazy nesou příběhy a svému tvůrci také relaxační hodiny. Zajímavou výstavu můžete vidět v kladrubském muzeu až do 28. prosince. 

Adventní koncert u ostrovské kaple  - Adventní benefiční koncert je naplánován na neděli 10.12. 2023 od 15:00 hodin v Ostrově u Stříbra v kapli na návsi. Přijďte si zazpívat. 

Setkání s ornitology - Muzeum Českého lesa v Tachově zve na tradiční předsilvestrovské setkání zájemců o přírodu a ornitologii zvlášť. Akce se bude konat v pátek 29. prosince v 10 hodin. Na začátek krátká přednáška o přikrmování a zimní pomoci ptákům. Následně ukázka odchytu a kroužkování v muzejní zahradě. Drobné občerstvení zajištěno.

Přehled koncertů sopránistky Anny Gálisové

  • sobota 2.12. - Kostel svaté Máří Magdaleny na vrchu Krasíkov u Kokašic od 15 hodin.

  • neděle 3.12. - Kostel sv. Jana a Pavla v Halži od 17 hodin
  • sobota 9.12. - hrané adventní prohlídky zámku v Tachově
  • úterý 26.12. - Kostel sv. Jana Křtitele v Chodové Plané od 18 hodin.sobota 30.12. - Mähring (Německo) - kostel od 19.30 hodin.

  • MUZEJNÍ BETLÉMY – od 3. 12. zpřístupněny po dobu adventu a mezi svátky v Muzeu Českého lesa v Tachově. VELKOPLOŠNÝ BETLÉM W. ZELLERA * ORIGINÁLNÍ LOUTKOVÝ BETLÉM * POHYBLIVÝ TACHOVSKÝ BETLÉM KARLA MAŇURY

  • Výstava AFRICKÉ BETLÉMY ze sbírky rodiny TlustýchTachov - V tachovském muzeu je vystavena část sbírky, ve které převažují kolekce z rovníkové Afriky (Keňa, Zimbabwe). Sbírka je pestrá nejen geograficky, ale i co se týče materiálu, z něhož jsou betlémy a jesličky vyrobeny (šustí, kov, kámen, látky…). Africké betlémy jsou někdy silně inspirovány tradicí, jindy zrcadlí prostředí, ve kterém vznikly. Často využívají recyklovaný materiál. Mnohé jsou pozoruhodnými díly současného umění. Výstava trvá do 7.ledna 2024.

  • Trvá výstava PŘÍRODA V ZIMĚTachov - Máte pocit, že příroda v zimě spí? Některé druhy skutečně ano, některé jsou naopak velmi čilé. Jak to mají v zimě savci, ptáci i ti vodní, jak motýli či rostliny? Co to je hibernace a jak probíhá? Jak to vše ovlivňuje změna klimatu? To vše ukazuje výstava Příroda v zimě nainstalovaná v tachovském muzeu. Poučíte se pomocí stručných textů, krásných fotografií i pomocí trojrozměrných exponátů. Mnohé z nich běžně ukrývá muzejní depozitář a výstava je pro tuto zimu probudila.