AKCE KVĚTEN a dále...

20.05.2024

Kam se můžete jít podívat v KVĚTNU a dále? Sbírám pro vás informace z celé republiky a každý týden je doplňuji. I vy mi můžete poslat váš text (co, kdy, kde, v kolik) a já jej sem ráda zdarma přidám! Možno i s plakátem v JPG. (OPRAVDU musí být hlavně text, plakáty NEPŘEPISUJI a jen plakáty se nezveřejním! Výjimkou je jen placená inzerce!)

do konce června - ČERNOŠÍN - Výstava historických kočárků a dětských výbaviček Muzeum v Černošíně zve na výstavu Návrat do kočárku. Otevřeno je od středy do soboty, vždy od 10 do 16 hodin. 

23.5. - STŘÍBRO - MUZEUM - v 16 hod - vyhlášení soutěže STŘÍBRSKÁ LAMPA - téma HISTORIE KOLEM NÁS

24.5. - STŘÍBRO MUZEUM - Muzejní večer s bohatým doprovodným programem od 17 do 21 hodin

25.5. - LOUKA U STARÉ HUTI V ČESKÉM LESE - EXKURZE ZA ORCHIDEJEMIPokochejte se fialovou záplavou orchidejí v Českém lese Máte rádi vzácné divoce rostoucí orchideje v naší přírodě? Přijďte příští sobotu na komentovanou vycházku do přírodní památky Louka u Staré Huti, kde můžete spatřit tisíce rozkvetlých orchidejí. "Exkurze se koná 25. května od 9:00. Sraz je u louky na Staré Huti (49.4348922N, 12.7436367E). Vycházku zpestří botanický a lesnický výklad. Botanička Markéta Kašparová bude vyprávět o biologii prstnatce májového a ukáže, jak probíhá botanický monitoring tohoto druhu a poví, jak Agentura Ochrany přírody a krajiny pečuje o orchidejové louky. Cestou do Jindřichovy Hory se návštěvníci dozvědí od lesníka Miroslava Žižky zajímavosti o okolních lesích a lesnickém způsobu hospodaření. V závěru čeká účastníky návštěva polopřirozených filipohorských luk s povídáním o jejich historii, " říká Daniela Hlinková z Agentury ochrany přírody a krajiny ČR, RP Správa CHKO Český les.

25.5. DOMAŽLICE - FESTIVAL VÍNAPo loňské úspěšné premiéře si s námi pojďte užít 2. ročník Domažlického festivalu vína, který se uskuteční 25. května 2024! Tato událost nabídne nejen možnost ochutnávky těch nejlepších vín z Čech a Moravy, ale také bohatý program plný zábavy pro všechny návštěvníky.Co vás čeká a nemine?

Prezentace českých a moravských vinařství + Ochutnávky vína + Vynikající jídlo + Kultura
Přidejte se na událost, kde vám budeme postupně odkrývat detaily!
Vstupné na akci zdarma. K degustování vína nutno zakoupit festivalovou sklenici v ceně 120 Kč.Veškeré informace o vinné tour 2024 najdete na:
www.festivalyvina.cz 


25.5. - PLZEŇ - SOUSEDSKÉ SETKÁNÍ - Přijďte oslavit společnou pohodu na Evropský den sousedů! Srdečně zveme všechny sousedy na tradiční setkání s grilováním v naší místní komunitní zahradě. Připojte se k nám a užijte si s námi příjemné odpoledne plné radosti, dobrého jídla a skvělé společnosti.Kdy: Sobota, 25. května 2024 - Čas: Od 15:00 - Kde: Místní komunitní zahrada Domovinky ops. - Úslavská 75 (pod bazéném Slovany) Na co se můžete těšit:

Grilované dobroty - každý může přispět svou troškou do mlýna
Opékání buřtů
Společenské hry a zábavu
Příjemnou společnost seniorů z našeho stacionáře

26.5. - PLZEŇ - LOGR - festival kávy - Bude LÓGR. To je festival kafe od 10 do 16 hodin. Bude dobrej. Už počtvrté! A kafe bude dobrý. A muzika a jídlo a lidi. Poslední květnová neděle bude tradičně výběrová! Pojďte zase, bude to dobrá neděle.

26.5. STŘÍBRO - AMATOVKA - od 15 hodin na Muzejním náměstí ve Stříbře v rámci promenádních koncertů

Do 31.5. - TŘEBOŇ - Výstava obrazů Marcela Mersího Marka v Třeboni - Obrazy, tvo´řené digitální technikou můžete vidět až do konce března v Zámecké lékárně v Třeboni (Březanova 118). Autorem je muzikant a zpěvák skupiny Děda Mládek Illegal Band Marcel Mersí Marek. (Kdo tedy nestihl výstavu v Černošíně, má další šanci!)

1.6. PLZEŇ - BOLEVECKÉ PIVOBRANÍBolevecké pivobraní se uskuteční 1. června na Bolevecké návsi od 14 do 20 hodin. První ročník nabídne piva z šesti regionálních pivovarů, dobré jídlo i pořádnou porci rockové muziky v podání plzeňských kapel Geronimo s mladým Bertem Leichtem a Anymen s ostříleným hudebníkem Tomášem Mouřencem.

1.6. - TACHOV - PROHLÍDKY ZÁMKU PRO PRINCE A PRINCEZNY - V sobotu 1. června, při příležitosti Mezinárodního dne dětí, mají děti vstupné na prohlídku zámku zdarma! Pro malé návštěvníky, kteří přijdou na prohlídku v kostýmu prince či princezny, bude připravený malý dárek. PROHLÍDKY od 14, 15, 16 hod. 

1.6. - SULISLAV - SLAVNOSTI VÍNA. Srdečně zveme všechny vinaře i nevinaře na historicky první "Sulislavské slavnosti vína", které se budou konat 1. června 2024 na místním hřišti. Od 12:00 hodin se můžete těšit na přátelské utkání v malé kopané se sousedními Hněvnicemi. Pravou moravskou atmosféru vykouzlí cimbálová muzika Pozdní sběr. Kvalitním vínem budou návštěvníky po celou dobu zásobovat vinaři z Mutěnic a chybět nebude ani jiné občerstvení.

1.6. - NÝŘANY - Dětský den s DvorekBoys - V sobotu 1.6.2024 se na vás těšíme za koupalištěm v Nýřanech kde to celé odstartujeme v 12:00 hod. Těšit se můžete na: Kouzelná cesta lesem, která bude otevřena v čase 12:00 - 15:00hod. + Skvělé hudební vystoupení a koncert kapely. + Hudební pohádky pro děti Loutkové divadlo pro malé i velké diváky od Loutkové divadlo Špalíček + Premiérový ročník Barevného běhu pro děti (registrace: barevnybeh.nyrany@seznam.cz-omezená kapacita 200 míst) + Dětská diskotéka a soutěže o ceny. + Nafukovací hrad

7.6. - ČERNOŠÍN - NOC KOSTELŮ -  Od 18 do 20 hodin komentované prohlídky, luštění tajenky a výstava fotografií. 

8.6. - STŘÍBRO - SLAVNOSTI MĚSTA STŘÍBRA

8.6. - PLANÁ -FESTIVAL TŘEŠNÍ NA BOHUŠOVĚ VRCHU - Celodenní program v útulném prostředí třešňového sadu pod úpatím Bohušova vrchu. Třešňové dobroty, muzika, program pro děti a další.10:00 – 11:30 / STOPOVAČKA PRO DĚTI - začátek u rozhledny

10:00 – 17:00 / LANOVÉ PŘEKÁŽKY pro děti i dospělé
10:00 – 17:00 / PROJÍŽĎKY s koněm Ivanem
10:00 – 17:00 / TVŮRČÍ DÍLNA – výroba keramických ozdob s Alenou Čížkovou
10:00 – 17:00 / KURZ KRESLENÍ s Šárkou Šafaříkovou
13:00 – 16:00 / CIRKUS CÉRES – akrobacie na šále – vystoupení a workshop10:00 – 11:00 / ŽIVA / dámský vokální soubor
11:30 – 13:00 / POSLEDNÍ VAGÓN / folk, trampská píseň
13:30 – 15:00 / BIKERS BAND / folk, country
15:30 – 17:00 / PAVLÍNA JÍŠOVÁ / folkObčerstvení po celou dobu akce.
Možnost parkování na louce u rozhledny.
Vstup volný. 


9.6.  ČERNOŠÍN - Černošínský kostel sv. Jiří - POŽEHNÁNÍ VARHANŮM. V neděli 9.6. od 15:30 hodin požehná opravené varhany plzeňský biskup Mons. Tomáš Holub. Na varhany zahraje přední český varhaník, ředitel chrámové hudby Královské kanonie premonstrátů při bazilice Nanebevzetí Panny Marie v Praze na Strahově, pan Vladimír Roubal.

15.6. - KARLOVY VARY ROLAVA - Den záchranářů 2024 - Událost pořádá Záchranný kruh, Ty to zvládneš a další. Místo: volnočasový areál Rolava Karlovy Vary Trvání: 4 hod. Jedinečná akce se spoustou záchranářů, techniky, dárků a nezapomenutelných zážitků - to je DEN ZÁCHRANÁŘŮ. Přijďte se s celou rodinou podívat na velkolepou akci pro veřejnost ve volnočasovém areálu Rolava v Karlových Varech a nahlédněte tak pod pokličku práce profesionálních záchranářů. VSTUP JE ZCELA ZDARMA

16.6. Heřmanova Huť - Folkový festival "Muzikantský Heřmánek" proběhne 15.června v přírodním areálu "Farák" v Heřmanově Huti. Od 14:00 hod. do 24:00 hod. Vystoupí skvělé kapely: Žalman a spol., BlueGate, Cop, René Souček, Verunka Stráníková s kapelou "NeStraŠŠ", Milan Schmidt s kapelou TP Band, Triolla a Lenka Slabá, Bokomara s Petrou Černockou a hostem, Cimbálovka Pavla Múčky ze Strážnice 

22.6. - TRPÍSTY - Nábor malých fotbalistů a fotbalistek pro TJ Sokol Trpísty. Nábor se uskuteční v Trpístech na hřišti v sobotu 22.6.2024 od 10h. Hledáme kluky i holky ve věku 5-9 let. Jsou vítáni aktivní hráči i začátečníci. Podrobnosti na email tjsokoltrpisty@seznam.cz nebo na čísle 721 103 440.

27.8. - PLANÁdivadelní představení  PRAVÝ ZÁPAD – DIVADLO VERZE, 19:30 KINONEKINO, vchod zadem přes zahrádku. Komedie o dvou bratrech, kteří jsou každý na opačném konci sociálního žebříčku. Lee je tulák a živí ho krádeže. Austin je scénárista a rád by uspěl v Hollywoodu. Bratři se setkají v domě jejich matky, která je zrovna na dovolené na Aljašce, a zjistí, že vyměnit si role možná není špatný nápad. Bezdomovec Lee tedy zatouží dobýt Hollywood , zatímco Austin chce svůj zajištěný život vyměnit za dobrodružství v poušti. Když se ovšem k jejich touhám přimíchá množství alkoholu, není divu, že matka, která se nečekaně vrátí, uvidí místo svého domu spíš kůlničku na dříví…     Vstupné: 390 Kč / předprodej od 15. 6. 490 Kč

28.8. - PLANÁ - divadlo - ROZPTÝLENÍ/BARCALORE – DIVADLO VERZE, 19:30 KINONEKINO, vchod zadem přes zahrádku. Pračka důchodkyně Isabely vytopí drogově závislou sousedku. Je třeba zavolat opraváře. Hodinový manžel přichází do bytu, který ovšem nepůsobí jako domov opuštěné seniorky, ale jako klinika vyšinutých jedinců… Soused Isabely není schopen splnit poslední přání své zesnulé manželky, vytopená feťačka nenávidí důchodce, uprchlíky a vládu, Isabelle se zjevuje uražený manžel, který je roky po smrti a komplikuje jí život i opravu pračky…      Vstupné: 390 Kč / od 15. 6. 490 Kč

29.8. - PLANÁ - divadlo -  LEŽ ANEB KOMEDIE O PRAVDĚ – DIVADLO VERZE, 19:30 KINONEKINO, vchod zadem přes zahrádku.  Alice a Paul jsou poměrně šťastný a spokojený manželský pár. Jednoho dne čekají hosty k večeři – své dlouholeté přátele Laurence a Michela, kteří také žijí v harmonickém manželství. Alice je ale celá nesvá a žádá po manželovi, aby večeři na poslední chvíli odvolal. Ten se samozřejmě brání a chce znát důvod, proč by to měl udělat. Ovšem ona mu pravý důvod nechce říct: toho dne dopoledne zahlédla ve městě Michela, jak se líbá s cizí ženou. Alice je tak postavena před velké morální dilema: udělá přítelkyni větší službu, když jí o tom řekne, nebo když jí to naopak zamlčí? Oba se rozhodnou večeři odložit, ovšem v tu chvíli už jejich přátelé zvoní u dveří a společný večer musí proběhnout. Nejistota a různé postoje Alice a Paula vedou ke spoustě humorných situací a k zajímavému rozuzlení…                  Předprodej - Vstupné: 390 Kč / od 15. 6. 490 Kč