Zajímaví lidé

Návštěvy se k paní Heleně Vetrákové ze Starého Sedliště na Tachovsku skutečně těší! Aby také ne, když dostanou ke kávě či zákusku krásnou lžičku, kterou drží za koncovku s kytičkou, autíčkem, nebo beruškou. A dokonce mohou na lžičce najít své jméno.

Petr Kasal žije ve Stříbře a jeho velmi neobvyklým koníčkem je dávat radost v podobě psího kamaráda Alfíka. Nejenom v tomto převleku ho můžete potkat na mnoha místech, v civilu ho často uvidíte jako moderátora či spolupořadatele na různých kulturních či sportovních akcích.

Dnes slaví 27. narozeniny jeden mladík z Černošína. Řeklo by se, takových je! Samozřejmě, že ano, ale málokdo chce chodit s kůží na trh. David Zušťák ano a navíc pochází z talentované rodiny, kde zpívala babička i sestra Martina s kapelou a rozhodně neopomenu ani slavné jméno sopránistky Radky Sehnoutkové, což je Davidova teta. David sám zpíval v...

Budova Českého rozhlasu v Plzni hostí výstavu andělských obrazů, které maluje šestatřicetiletá Marie Neumannová, kterou můžete znát pod pseudonymem Maya N.

Představím vám dnes paní Annu Tunderovou z Hošťky na Tachovsku. Má totiž opravdu nevšedního koníčka, šije z korálků. Možná si řeknete, ale no tak, to umí každý, navlékat korálky na nit! Ano, udělat si korálky na krk, to zvládne kde kdo. Ale umíte ušít z korálků třeba zvířátka, nádobí, květiny, brouky, oplést tužky, skleničky?

Můžete jej potkat v Mariánských Lázních. Nenápadný, milý, skromný muž, na krku krabičku - tedy vlastně fotoaparát. Překonal řady nepřízní osudu, ale nezatvrdil se, stále na světě vidí hlavně to krásné, co stojí za zvěčnění. Dnes šestapadesátiletý Robert Raček je prostě pozitivní člověk s romantickou duší.

Hana Bernharthová z Černošína si každý rok dělá jiné dekorace. Na Velikonoce jarní, zelené věnce s vajíčky, na podzim zase vazby s podzimními plody. A na Vánoce pak hlavně adventní věnce. Někdy je dělá ze zelených větviček, letos se rozhodla pro věnce se skořápkami z vlašských ořechů.