Zajímaví lidé

Už se vám stalo, že jste třeba v obchodě nebo ve vlaku potkali vodníka? Není to až tak nemožné. Například já ho potkala při večerním běhu na Tachovsku, ale jinak bydlí v Plzni. Vodník Slávek (Stanislav R.) kdysi pomáhal v zimním otužování u Boleveckého rybníku. Tam prvně oblékl zelený kostým a dělal maskota pro potěšení druhých.

Paní Monika Sladká ze Zbyslavi u Klatov má zajímavého koníčka, sbírává svatební oznámení. Sama sice přiznává, že by se už nevdávala, ale sbírka jí dělá velkou radost a k dnešnímu dni jich má už přes 8 000 kusů. Raritou jsou i sto let staré kousky, nebo oznámení z ciziny psaná různými jazyky.

Nevšedního koníčka má pan Rostislav Job ze Stříbra, který chová osm Alaskánů husky. Tito psi nejsou jen na procházky a mazlení, jak by se mohlo zdát, jde totiž o velmi živé plemeno, které stále potřebuje pohyb. Rostislav se totiž věnuje mushingovému sportu, tedy své psy používá k závodům psích spřežení. K tomuto sportu jej vedl už jeho otec a sám...

Nevšední koníček má všestranná Líba Lásková ze Zichova nedaleko Kolovče. Nejenže se věnuje restaurování starého nábytku a také chovu koz, ovcí a dalšího zvířectva, ona navíc šije oblečky pro psy a dokonce je umí ušít i pro kozy.

Jan Pakosta je profesionální fotograf, který žije v obci Skapce na Tachovsku. Původem je z Prahy, kde prožil dětství, ale časem jej osud přivál na západ Čech. Jeho uměleckou cestu zřejmě předurčilo i datum narození, přece jen málokdo se narodí na Veliký pátek třináctého, tedy v den, kdy se skály otvírají a vydávají své poklady.

Paní Jana Černá bydlí v domečku v Trpístech na severním Plzeňsku. Dům si opečovává a zdobí vlastními výtvory.