AKCE


Ve Stříbře se konala už 13. propagační výstava ptactva, kterou připravuje každoročně Český svaz chovatelů - ZO Stříbro. V areálu chovatelů ve stříbrské Mánesově ulici bylo připraveno padesát klecí a v nich poletovaly dvě stovky exotických ptáčků ze všech světadílů.

Zde se snažím co nejčastěji doplňovat různé akce z okolí, nebo i jiných krajů. Pokud chcete i vy do tohoto přehledu přidat nějakou vaši akci, prosím, pošlete mi text v podobném duchu a já ho sem ráda přidám! Jen plakáty nestačí, nestihám to přepisovat (zadarmo). Nebo lze o Vaší akci napsat i více, ale to už je na domluvě - ...

Muzeum ve Stříbře otevřelo výstavu s názvem Staré Stříbro. Jde o soubor historických snímků, které má muzeum ve svém archivu. Uvidíte zvětšené kopie původních fotografií a zastavíte se v čase..

Už jen několik dní a začne adventní čas. Na ten se každý těší, začíná sháňka po dárcích, z bytů se začne linout vůně pečeného cukroví. Ale ten nejkrásnější cukr nenajdete ve vašich spižírnách, ten nejčistší, smíchaný se stříbrem, najdete venku. Sice ne úplně všude, ale když už se začne sypat, nese často radost a někde i nervozitu.

Pošta partner vznikla v budově bývalého úřadu ve Svojšíně. Tradiční poštovní služby nabízí Michaela Němcová. Na místě lze vybrat peníze, pokud máte kartu ČSOB, provádět různé platební transakce, můžete zde zakoupit losy, poštovní obálky, součástí je také Balíkovna, nově se uvažuje i o spolupráci s PPL.

Pondělní večer přinesl stříbrským obyvatelům nevšední podívanou. Před radnicí se otáčel kamión, kterého zastavila až pouliční lampa. Smolný den ale pokračoval dál, kyrgyzstánský řidič kamionu ještě při odjezdu naboural sloupek závory v ulici U kaple.

Kostel v Kostelci má tři vchody. Kostel sv. Jana Křtitele na Tachovsku už několik let patří obci, a ta se jej snaží řádně zrekonstruovat a vydává za to nemalé peníze. Jak uvádí starosta František Trhlík (KSČM), při opravách kostela se pořád objevují další překvapení. Například byl objeven starý pískovcový portál z boční strany kostela, který kdysi...

Váš balíček nemůže být doručen, aktualizujte své doručovací údaje. Váš účet je napaden, jednejte okamžitě! Ahoj Je to oficiální. Podepsáno ve 12:54. Dokonce to bylo i v televizi. A tak dále, a tak dále, podobných poplašných zpráv běhají na sociálních sítích statisíce!

Obrazy od muzikanta Marcela Mersí Marka nesou příběhy. Kde vystoupí Děda Mládek Illegal band, tam vždy zpívá i autor nové výstavy obrazů Marcel Mersí Marek. Když totiž skupina nesměla v době covidové vystupovat, ponořil se Marcel Mersí Marek do svého duševna a začal intuitivně tvořit. Jak sám říká, s kapelou je pořád mezi lidmi, ale při tvoření je...

V pátek 10. listopadu přijel do Stříbra Svatý Martin na bílém koni! A za ním se vydaly stovky účastníků lampionového průvodu, který se vydal od tamní Střední odborné školy až dolů k náměstí. Všichni zvedali hlavy a doufali v zázrak, ale sníh nepřišel. Děti z MŠ ale potěšily, zahrály legendu o Martinovi.

V pondělí 6. listopadu došlo k uzavření mostu U Jána ve Stříbře pro kamionovou a autobusovou dopravu (vše nad 5 tun). Pro tato vozidla byla postavena nová trasa, jde o spojnici mezi Třešňovou a Revoluční ulicí. Tato ulice bude teď na několik měsíců spojovat severní a jižní předměstí, osobní vozy mají možnost využít, jak této trasy, tak i přes most....