AKCE OD 3.ÚNORA dále...

02.02.2024

Mám tu pro vás pár pěkných akcí, které se budou konat v následujících dnech!  Můžete se podívat do přírody s ornitoloogem, nebo si jít zatančit, čekají vás také zabijačkové hody!   A masopusty!


sobota 3.2. Ornitologická vycházka
Stříbro - Sraz v sobotu 3. 2. v 9:50 před radnicí na Masarykově náměstí ve Stříbře. Ornitologická vycházka povede od náměstí k lávce pod jezem U Pičmana (zde při vhodném počasí ukázka odchytu a kroužkování ptáků), odtud po pravém břehu Mže směrem k městu. Konec vycházky u silničního mostu přes Mži, resp. v případě zájmu u soutoku Mže a Úhlavky. Délka trasy cca 7 km, spíše nenáročným terénem; složitější úseky lze obejít, či se kdekoliv připojit/odpojit. Pevnou obuv lze ale doporučit i vzhledem k možnosti náročných povětrnostních podmínek. Lze očekávat pozorování volavek, skorce či ledňáčka, stejně jako vzácnějších druhů kachen (morčáci). Všímat si také budeme pobytových stop bobra evropského. Mluvit budeme o významu mokřadů a zachovalých toků pro přírodu i člověka, o důvodech jejich ohrožení a možnostech, jak mu čelit. Vhodné oblečení a obuv, svačinu s sebou. Vlastní dalekohled výhodou. Akce se koná za každého počasí! Vede Martin Liška (Muzeum Českého lesa v Tachově, 778 451 779). Více informací na stránkách Muzea Českého lesa v Tachově.


sobota 3.2.   
Tachovský masopust

Tachov - Průvod masek městem se scénkami a hudbou, program, soutěže a občerstvení v muzeu. Veřejnost je do průvodu srdečně zvána v maskách i bez masek. Start průvodu ve 14h od muzea. Expozice muzea a aktuální výstavy otevřeny od 13 do 17h.

pátek 9.2.   Rockarolla ve Stříbře
Stříbro - Skupiny Rockarolla a pic beatové Hrobeso zahrají v pátek 9. února od 20 hodin v prostoru stříbrského hotelu U branky.

sobota 10.2. Zabijačkové hody

Stříbro - Masopustní hody, ke kterým patří i zabijačkové pochoutky, můžete navštívit v sobotu 10. února od 10 hodin na Muzejním náměstí ve Stříbře.

sobota 10.2.  Sulislavský masopust
Sulislav - Už po 238. vyjdou maškary po obci Sulislav v sobotu 10. února. Sraz je ve 13 hodin na návsi. Tento nejstarší masopust na Tachovsku se může pochlubit nejen bohatou historií až k roku 1785 (jeden se nekonal kvůli pandemii), ale také tím, že je hojně navštěvován a každý rok vyjde s průvodem více než 100 masek. Kolik jich bude letos, přijďte podpořit maškary v jakémkoliv převleku a třeba trhneme rekord!

sobota 10.2.  Šibřinkový ples
Stříbro - Vezměte si nějakou super masku, naprogramujte se na skvělou náladu, zavolejte přátelům a hurá na Šibřinkový ples ve Stříbře v sobotu 10. února od 20 hodin. Večerem Vás provedou DJ Beruška a DJ Motyqua z uskupení Umakart & Hallogen, kteří Vás na parketu roztančí na plesové klasiky, oldies pecky i na aktuální hity! Můžete se těšit na bohatou tombolu se spoustou party předmětů, na dámskou volenku, na soutěž o nejlepší masku, na soutěž v kopu na branku a hlavně na partyples se skvělými lidmi!
Poté ještě bude Afterparty, ta proběhne v klubu Marco, kam máte z plesu vstup zdarma a dostanete welcome shot zdarma.

pátek 23.2. JOZEF GOLONKA -17:00 KINONEKINO

Hokejová legenda Jozef Golonka v Plané
Vážení sportovní přátelé, zveme vás na další besedu, tentokrát s československou hokejovou legendou – Jozefem Golonkou. Autogramiáda proběhne před i po besedě.
Jozef Golonka (*6.ledna 1938, Bratislava ) je bývalý slovenský hokejový útočník a trenér, československý reprezentant. Držitel jedné stříbrné a jedné bronzové olympijské medaile. Na světových šampionátech získal ještě dvě stříbra a stejný počet bronzů. V roce 1999 byl uveden do Síně slávy Mezinárodní hokejové federace. Dlouholetý kapitán reprezentace i Slovanu proslul jako skvělý střelec, technik a bruslař, kromě toho byl centr přezdívaný Žiletka i neúnavným bojovníkem a bavičem. Za národní tým odehrál celkem 134 zápasů a nastřílel 82 gólů, dalších 298 branek přidal v nejvyšší domácí soutěži. Po ukončení hráčské kariéry se stal trenérem. Držitel medailí z Olympiád stříbro z r. 1968 a bronz z r. 1964. Na mistrovstvích světa v ledním hokeji získal s týmem bronz v roce 1959 a 1969, stříbro v letech 1965 a 1966. Je pro nás velkou událostí, že se za námi tento hokejový matador vydá do Plané až z Bratislavy. Vstupné: 220,- Kč.

do 26.2. Zpěvák Mersí Marek vystavuje v černošínském muzeu
Černošín - Muzeum Černošín zahájilo výstavu obrazů, které digitální technikou vytvořil muzikant Marcel Mersí Marek, kterého můžete znát ze skupin Burma Jones, Mercy Street, Mr. Elastik Orchestra a Děda Mládek Illegal Band. Obrazy zůstanou v muzeu do 24. února a jsou prodejné. Více informací o výstavě získáte na telefonu 737 308 442. 


Chcete přidat svou akci?  Pošlete text ve formátu CO, KDY, KDE V KOLIK a doplňující věty + plakát v JPG na adresu sihelskamartina@seznam.cz