Anna Tunderová z korálkového království

26.12.2023

Představím vám dnes paní Annu Tunderovou z Hošťky na Tachovsku. Má totiž opravdu nevšedního koníčka, šije z korálků. Možná si řeknete, ale no tak, to umí každý, navlékat korálky na nit! Ano, udělat si korálky na krk, to zvládne kde kdo. Ale umíte ušít z korálků třeba zvířátka, nádobí, květiny, brouky, oplést tužky, skleničky? 

To už vyžaduje hodně trpělivosti, jak paní Anna sama přiznává. "Není to úplně jednoduché. Nejdříve si musíte sehnat materiál, tedy různé korálky, v podstatě od nejmenších po větší. Různé barvy, tvary. Připravit si je ideálně do mističek, protože, jakmile o ně nějak nešetrně někdo zavadí, jako to například udělala moje kočka Lilinka, tak budete korálky nacházet v koutech a ve spárách ještě měsíce poté," směje se Tunderová.
A můžete začít vyrábět, hlavně mít i pevnou niť, pak také brýle a možnost dobrého rovného sezení. "Pusťte si k tomu hudbu, nebo i televizi jako kulisu. Připravte se na hodiny práce. Teď byly Vánoce a já na ně přichystala několik korálkových svícnů. Oplétala jsem čisté prázdné skleničky, do kterých jsem dávala svíčky. Vzory si sama vymýšlím, ale běda, pokud se někde spletu a pak musím párat zpět, to tedy opravdu "bolí!" Je to pomalé, pracné, ale z výsledku budete mít velikou radost a získáte originální svícen, jaký nikdo mít nebude," ukazuje hrdě své výtvory paní Tunderová.
Poslechněte si reportáž, kde paní Tunderová vypráví o korálkování!
Korálkové království zabírá plno místa, všude jsou krabice s korálky i výrobky, paní Anna si také vyrobila z ramínek různé držáčky. Pokud byste chtěli nějaký takový šik kousek vyrobit, určitě se jí ozvěte, kontakt najdete u mě nebo na facebooku.