Argema

02.11.2023

V rámci tradiční poutě se v obci Třemešně na Tachovsku konal mimo jiné koncert skupiny Argema. Ačkoliv pršelo, fanoušci ze širokého okolí nezklamali a přijeli si se skupinou zazpívat i zatančit. A klidně při tom mávali deštníky. A co je také zajímalo? Jak se jejich oblíbení muzikanti mají! 

Jaký je rok 2023 pro Argemu?  Kapela Argema působí v hudební sféře už 41 let a stále je žádaná na mnoha místech. Jak prozradil zpěvák Jaromír Hnilica, každý rok mají plné kalendáře a i tento rok je prý velmi hektický, Argema letos odehraje kolem stovky koncertů. Naštěstí, i když kapela mnohokrát změnila obsazení, původní je vlastně Josef Pavka, který hraje na bicí, pořád za nimi fanoušci jezdí z celé republiky. A to je to, co muzikanty nabíjí a posunuje dále.

Jak je to s letošní dobolenou, odpovídal zpěvák Jaromír Hnilica. "Dovolená se těžko plánuje, ale to znají všichni z hudební branže. Když se něco plánuje, tak je to koncert nebo nová tvorba. A právě to druhé je teď pro nás velkou metou, o Vánocích letošního roku by mělo vyjít nové hudební album Argemy. Půjde o Pomaláče 5 a všichni se na novinku moc těšíme a věříme, že tento vánoční dárek se dostane do mnoha domácností," uvedl Hnilica. Už se plánuje další rok, Argema ráda zamíří i do zahraničí, pokud bude zájem. "Je to o tom, kde nás osloví. Co je ale ještě letos pro nás opravdu velkou výzvou, to je společný koncert s Tublatankou, kdy ve čtvrtek 28. září s nimi zahrajeme v Plzni a v pátek 29. září pak v Českých Budějovicích. Všichni se na společné setkání velmi těšíme," dodal. A další plány? Jsou prý ve hvězdách a doufejme, že v těch šťastných..