Běh advenťáka - blátem pro pomoc dětem!

07.06.2024

Během června se bude  konat několik charitativních běhů, kdy běžci podpoří svým startovným čtyři životem zkoušené děti, které potřebují velkou pomoc. Jde Tommyho, Emičku, Adámka a Nikolku. Běh advenťáka je projekt, který razí heslo, nechceme pomáhat jen o Vánocích. Chceme pomáhat i mimo advent. 

A tak se na louce u Sv. Jiří v plzeňské Doubravce sešli 6. června běžci ze širokého okolí, aby pomohli a zároveň si užili den s přáteli. Nejdříve startovaly děti a hlavní závod měl začít v 18.45 hodin. Před akcí ale přišla velká průtrž mračen, která běžeckou trasu proměnila v krosovou dráhu plnou louží a potoků. Původně čistí běžci se pak vraceli jako prasátka, ostatně, i prasátko je do tohoto projektu zapleteno, kdo totiž odběhne závody ve všech pořádajících městech, dostane jako bonus zlaté prasátko. Organizace pomáhá během už od roku 2015, za tu dobu vybrala přes osm milionů korun a pomohla šedesáti malým hrdinům.

Šla jsem také podpořit, na sport mě skvěle vybavil www.trisport-stribro.cz

Zablátit si si boty přišla s radostí i Jana Růžičková. "Jsem šťastná, když mohu pomoci tam, kde to má smysl. Je to milé setkání se skvělými lidmi, kteří jedou na stejné vlně," usmívala se plavovlasá běžkyně. Chcete se připojit? Více informací najdete na stránkách: https://behadventaka.cz/o-projektu

CELÁ FOTOGALERIE JE ZDE

Martina Sihelská