Chcete mít doma porsche nebo vlaky?

24.03.2024

Dnešní doba nabízí mnoho možností, jak trávit volný čas. Někdo dává přednost pobytu v přírodě, další pak zase radši čte nebo sedí u počítače. A někteří tráví řadu hodin nad stavbou modelu, například hradu, auta, nebo sestavováním vláčko dráhy. Kutilové mají své místo někde doma u stolu či jim je vyhrazena garáž anebo sklep. Jedno mají všichni společné, velkou trpělivost a jemnou motoriku. A občas se pak všichni sejdou na nějakém společném projektu, například na veřejné výstavě.

Jednou z akcí je výstava modelů, kterou pořádá Modelářský svět. Letos se v Radovánku sešlo na čtyři stovky modelů, uvedl místopředseda Modelářského světa Jan Krystek. "Oslovili jsme mnoho modelářů a asi stovka šla do toho s námi. Návštěvníků přišlo za víkend opravdu hodně. A měli se na co dívat, modely hradů, zámků a dalších budov. Různá vozidla, jak osobní, tak nákladní, lodě, letadla, vlakové soupravy i tanky. Navíc se na výstavě daly sehnat různé věci k vyrábění," uvedl Krystek.

Děti chtěly zkoušet RC modely i lego. Pro nejmladší účastníky byly připraveny malé dílničky, kde si děti mohly vyzkoušet stavět z kostek lega, nebo ze stavebnice Merkur, ti zdatnější se pustily i do papírových modelů. Velkou podívanou pak byly RC modely, kde například bagr nakládal zeminu, kamión rozvážel zboží, kolem jezdil traktor. Stejně tak se tvořila fronta u malé železnice. Kdo by měl zájem přihlásit své ratolesti do modelářského kroužku, podívejte se na webové stránky modelarsky-svet.cz, kde najdete kontakty.

Rozhlasová reportáž zde: MODELÁŘI VYSTAVOVALI V PLZEŇSKÉM RADOVÁNKU

Kompletní fotogalerie je zde: fotogalerie