Dan Dobiáš - Rok 2023 byl pro mě přelomový!

29.02.2024

S Danem se známe už nějaký pátek a já pořád obdivuji to jeho životní tempo, se kterým se on neustále vrhá po hlavě do různých akcí a projektů. Někdy si říkám, jestli nemá třeba klona. Nehraje jen v jedné kapele, dokáže si zajistit i dobrou propagaci a jsou to asi dva tři roky, co natočil také videoklip k písni Jen se směj s Lucií Vondráčkovou v Plzni. 

Jak se klip natáčel, to se můžete podívat zde: https://www.youtube.com/watch?v=oxcGN4GyYQw 

A jak to celé dopadlo, to už si můžete vychutnat tady: https://www.youtube.com/watch?v=Kay25n_h7HQ

Dane, už jsme v roce 2024, ale já ani nevím, jak jsi prožil ten loňský rok?

Rok 2023 byl pro mě takový přelomový, připravovali jsme oslavy 20. výročí naší kapely Abba Stars, na podzim jsme už odjeli prvních 15 koncertů na Slovensku a letos jedeme dalších 15 koncertů teď v březnu. V několika městech dokonce budeme podruhé za půl roku, protože vstupenky byly v první vlně tour vyprodány. Hodně náročný, ale zajímavý program, lidé jsou nadšeni, všude se tancuje, takže doufám, že jsme připravili zajímavý set list.

Na Slovensku je jistě krásně, ale myslíš také na nás tady v Česku?

Samozřejmě, že pravidelně koncertujeme i v Čechách a moc se těšíme na podzim, kdy pojedeme naší show po vybraných městech, kde vystupujeme rádi podle našich letitých zkušeností. Takže se na vás všechny moc těšíme!

Ty ale hraješ ještě v další skupině?

Ano, moje druhá srdcová skupina Kečup má za sebou také velmi úspěšný rok 2023, odjeli jsme skvělé koncerty, hlavně letní slavnosti a také několik vybraných klasických zábav, kde jsme hráli téměř 4 hodiny. Tyto akce nás zase baví proto, že můžeme zahrát písničky, na které se normálně na koncertech nedostane, vlastně jsme minulý rok spočítali, že za 35let naší kapely Kečup máme skoro 80 songů a je pro nás vždy velký oříšek vybrat ty, které zrovna máme hrát, protože ke každé písni máme určitý vztah.

O videoklipu s Luckou Vondráčkovou už víme, ale já zaslechla také něco o klipu právě s Kečupem?

To jsi dobře slyšela! Aktuálně budeme s Kečupem natáčet nový videoklip, který uvidíte asi tak do konce měsíce března. Také se už těšíme na výsledek!

Tak, snad už jediné, za fanoušky obou skupin se ptám, kde najdeme aktuality a přehled koncertů?

To je úplně jednoduché, kdo má rád Abba Stars, všechny informace najdete na www.abbastars.com, kdo zase radši bigbít, tak mrkněte na www.kečup.cz, samozřejmě tam najdete odkazy na naše sociální sítě FB a IG, kde najdete pravidelně čerstvé informace. A já se těším se na vás všechny na podiích v celé ČR. Krásné dny!

Děkuji za rozhovor! 

Martina Sihelská