DELORAINE v Plzni - nabitý sál tančil a zpíval!

08.05.2024

Brněnská skupina Deloraine zavítala 7. května do prostoru Divadla pod lampou. Písně s mystickým nádechem a prvky z pohanských dob jsou doplněny i zajímavými kostýmy a tancem. Divadelní prostor byl doslova zaplněný do posledního místečka. Skupina Deloraine má na všech vystoupeních plno, kromě řady singlů vydala už také dvě autorská alba Vlaštovka a Srdce z kamene, která byla vyhlášena jako album týdne na největším českém hudebním portálu musicserver.cz. 

A do Plzně se prý ještě rádi vrátí, jak uvedl mulitiinstrumentalista a skladatel Derias. "V Plzni to bylo jedinečné, úžasná atmosféra, publikum zpívalo s námi, co více si přát. Na základě krásného přijetí bychom rádi připravili další setkání na podzim, tak snad vše vyjde a budeme se na všechny příznivce zase těšit. Zatím se podívejte na naše stránky, koncertů je tam mnoho, třeba se potkáme i na dalších místech," pozdravuje fanoušky kapely Derias. 

Naživo je hudba Deloraine velmi energická, taneční a emotivní. Zaregistrujete tajemné hlasy a zvuky mnoha fléten sibiřské divoženky Máši, sytý baryton zpěváka Sparse, artilerii Deriasových strunných nástrojů (bouzouki, kytara, kvinterna, saz, oud), divoké housle Turmawen, dunění basisty Kuby a šamanské bubny Miloše. Deloraine vystupovali také i s ikonami současného folku, německými Faun, polskými Percival a z těch českých například se Spirituál Kvintetem nebo s Tomášem Kočkem. 

Mezi návštěvníky byla také Klára Honalová ze Stříbra. " Skvělý koncert! Fascinující atmosféra i hudba, která nemá v České republice obdoby," uvedla stříbrská návštěvnice.

Video z akce zde:  DELORAINE v Plzni

Podívejte se na stránky: https://www.deloraine.cz/

Martina Sihelská