Chovatelé vystavili exoty z celého světa!

28.11.2023

Ve Stříbře se konala už 13. propagační výstava ptactva, kterou připravuje každoročně Český svaz chovatelů - ZO Stříbro. V areálu chovatelů ve stříbrské Mánesově ulici bylo připraveno padesát klecí a v nich poletovaly dvě stovky exotických ptáčků ze všech světadílů. 

Návštěvníci mohli obdivovat zebřičky pestré, chůvičky, rýžovníky šedé a bílé, papoušky vlnkované, zpěvavé, papoušky fischeri modré, zelené a lutino, papoušky škraboškové a růžohrdlé. Další klece obsadila barevná škála kanárů: žlutý, červený, gloster fancy, kanár barevný a zpěvný. Větší papoušky pak zastupovaly korely chocholaté, kakariki rudočelí a kakariki modří, neofémy tyrkysové a neofémy bourek, rosely pestré lutino, rubino a gold, rosely penant červené, alexandři malí. Expozici doplnily křepelky čínské, holoubci diamantoví a hýli mexičtí.Velké voliéry patřily papouškům červenokřídlým, královským a kouřovým. Na bidýlkách se předváděli amazoňani modročelí jižní, alexandři malí, rosely slámožluté, rosely penant přírodní, rosely penant červené a kakariki rudočelí.


Výstava byla pro všechny generace, jak uvedl předseda organizace Antonín Stehlík. !V pátek byla výstava otevřena pro veřejnost a na barevné peří se přišly podívat i děti z některých školek a škol. Ty přislíbily chovatelům, že na další výstavu namalují obrázky, které chovatelé vystaví. Mnoho dalších návštěvníků pak využilo možnost k dokoupení chovného materiálu za příznivé ceny, k novým chovatelům putovalo přes čtyřicet opeřenců. Jiní návštěvníci se přišli jen pokochat nebo se poradit o svých chovech s chovateli. Co je ale nejdůležitější, zájem o chovatelství projevili tři mladí chovatelé," byl potěšen Stehlík.


Čestné ceny byly tentokrát uděleny na základě volby návštěvníků výstavy a rozhodnutí předsedy odbornosti okrasného ptactva a získali je za svoje odchovy chovatelé:
př. Radek Dostál. př. Antonín Stehlík a př. Vlastimil Švejda. Poděkování však patří všem chovatelům, kteří dodali své odchovy nebo se podíleli na uspořádání výstavy. Těšíme se na další chovatelské setkání.
Výstava se konala pod patronací pana Martina Záhoře, starosty města Stříbra. Akce byla spolufinancována městem Stříbrem.