Fialová krása v Českém lese

14.05.2024

Pokochejte se fialovou záplavou orchidejí v Českém lese
Máte rádi vzácné divoce rostoucí orchideje v naší přírodě? Přijďte příští sobotu na komentovanou vycházku do přírodní památky Louka u Staré Huti, kde můžete spatřit tisíce rozkvetlých orchidejí.

Exkurze se koná 25. května od 9:00. Sraz je u louky na Staré Huti  -  (49.4348922N, 12.7436367E). 

Vycházku zpestří botanický a lesnický výklad. Botanička Markéta Kašparová bude vyprávět o biologii prstnatce májového a ukáže, jak probíhá botanický monitoring tohoto druhu a poví, jak Agentura Ochrany přírody a krajiny pečuje o orchidejové louky. Cestou do Jindřichovy Hory se návštěvníci dozvědí od lesníka Miroslava Žižky zajímavosti o okolních lesích a lesnickém způsobu hospodaření. V závěru čeká účastníky návštěva polopřirozených filipohorských luk s povídáním o jejich historii, " říká Daniela Hlinková z Agentury ochrany přírody a krajiny ČR, RP Správa CHKO Český les.

Akci spolupořádají Agentura ochrany přírody a krajiny ČR, Regionální pracoviště Správa CHKO Český les, ZO ČSOP Sylva Lunae a Mezi lesy o. s.
Přehled všech pořádaných akcí najdete v kalendáři "Pojďte s námi do přírody 2024!".
"V kalendáři nechybí ani naše tradiční akce Den Českého lesa, který se letos koná 15. června v Halži a představí různé druhy známých i méně známých hmyzích opylovačů," doplňuje Daniela Hlinková.
Tištěná brožura je zdarma k dostání v regionálních informačních centrech. Nabízí jí také muzea a pracoviště Agentury ochrany přírody a krajiny ČR v Plzeňském kraji a Karlovarském kraji.
K dispozici je také elektronická verze a to na internetových stránkách ceskyles.nature.cz.