Zpěvák Hynek Tomm - Je třeba se nadechnout a jít zas dál

31.01.2024

Se zpěvákem Hynkem Tommem jsem se poprvé osobně setkala v Mariánských Lázních asi před šesti lety. Překvapil mě svým chlapeckým úsměvem, milým vystupováním a také tím, že zpíval pro pomoc Středisku Víteček v Černošíně, které se stará o handicapované děti i dospělé. 

Zpěvák Hynek Tomm,  dnes dokonce už i spisovatel, bydlí několik let v Praze, ale původem je rodák z Chebu. Kdysi mu v jeho pěveckých začátcích pomáhala královna swingu Eva Pilarová, brala si ho jako hosta na své koncerty, a později si zazpíval či spolupracoval i s mnoha dalšími našimi hvězdami pop music Bárou Basikovou, Kateřinou Brožovou, Bohušem Matušem , ale i s herečkami Valérii Zawadskou, Uršulou Klukovou, v poslední době nejčastěji se Zuzanou Bubílkovou. Eva Pilarová o něm napsala, že Hynek má zvučný nosný hlas, který nepotřebuje intonátory, protože umí zpívat, dokonce umí zpívat i bez mikrofonu.

Opět, jako před lety, jsem Hynka poprosila o rozhovor, protože vím, že se začal věnovat psaní. :-)

Hynku, v úvodu jsem o Vás napsala - už i spisovatel, můžete nám něco víc říct o své knize?

Kniha se jmenuje Od banánu ke hvězdám aneb musíš žit teď! Knihu jsem napsal v době, kdy odešla moje maminka tam nahoru. Bylo to moje nejhorší období. Pamatuji se, že jsem nechtěl ani nikoho venku potkávat, aby se mě nezeptal, jak se máš? Víte, najednou jsem si uvědomil, jak se říká, světská sláva polní tráva, že není nad krásný vztah se svými rodiči, rodinou, to jsou ty pravé hvězdy. Ale přesto nezapomínám a vážím si osobní spolupráce s několika osobnostmi, které ani sláva nezkazila. Proto jsem se rozepsal, zavzpomínal na natáčení filmu Kameňák, jak jsem se dostal k ústřední písni pro tento film, k seznámení se Zdenkem Troškou, s Karlem Gottem, s Květou Fialovou i třeba s Michalem Davidem, od kterého jsem dostal pak pro mne od něho napsanou písničku atd. Jsem přesvědčený, že každý sen se může splnit, pokud si za ním jdete a věříte mu. A já si vlastně pěkně v klídku plním své sny. Přesto, že postupem času člověk dochází ke zkušenostem, že všechno má dvě strany, a uvědomí si, že udělal spousty chyb, je třeba se nadechnout a jít zas dál. Stále tedy plánuji, těším se na každý svůj další koncert či projekt, který mi kdo nabídne nebo sám si zorganizuji.

Co chystáte v budoucnosti, na co se můžou fanoušci těšit?

Kromě mých sólových vystoupení nebo pořadů se Zuzanou Bubílkovou, s kterou v nejbližší době např. 15. února jedeme účinkovat do Národního domu v Hostinné, mě můžete vidět i v TV A11 v pořadu Michaelem Viktoříkem nebo Vás srdečně zvu na malý koncert, kde součástí koncertu bude také křest mého v pořadí devátého CD, s názvem HYNEK TOMM TENTOKRÁT TROCHU JINAK.  To se bude konat 2. března v Praze v Botelu Albatros od 14 hodin. Mimochodem, víte, kdo se narodil 2.března? Bedřich Smetana a má maličkost taktéž. (smích ) A protože má pan Smetana tento rok od svého narození 200. výročí, pozval jsem si na křest Bohuše Matuše a zazpíváme spolu Znám jednu dívku z opery Prodaná nevěsta. Jinak většinu písní pro mne napsal Pavel Ryška s básníkem Josefem Fouskem a textařem Jiřím Žáčkem, které jsme tentokrát trochu přitvrdili. Proto tedy ten název. Jinak samozřejmě něco málo z kantilény a šansonu jsem na CD také nazpíval, ty pro mne napsal skvělý muzikant Otto Solčány a autor muzikálů Zdeněk Hrubý. A nesmím zapomenout říct, na CD uslyšíte i duet, oslovila mě totiž mladá a krásná zpěvačka Lucie Zet, a tak jsem neváhal, přizval ještě houslistu Ondřeje Kvitu, kameramana Petra Ondráčka do studia a duet uvidíte brzy i s klipem. Současně jsme na CD k písni s názvem Duševní hloubka natočili ještě jeden klip, kde hlavní roli hraje Uršula Kluková a jako barman se objevuje Jiří Krampol. Můžete ho už nyní vidět na Youtube ZDE.

Co byste popřál do Nového roku?

Chtěl bych popřát do Nového roku hlavně zdraví, a spokojenost v životě. To je myslím základ štěstí !

Děkuji za rozhovor! 

Martina Sihelská

Více se o zpěvákovi dozvíte ZDE: https://www.hynektomm.cz/

Foto: archiv HT