Krušnohorský poutník, super pomoc pro turisty

19.11.2023

Turista, cyklista, běžkař? Nebo prostě jdete už třetí den s báglem na zádech, vaše nohy čítají už skoro devadesát kilometrů a s tou plnou polní je to už tak nějak vyčerpávající? Umývání v potoce, gulášek z kotlíku jsou jistě velkou odměnou, ale co kdybyste náhodou měli možnost při svém toulání krajinou spočinout na noc či jen na hodinu v zázemí pro podobné dobrodruhy? Kde se vysprchujete, nabijete si mobil, uvaříte? To není sen, to je Krušnohorský poutník v Kovářské, který provozuje Petr Mikšíček! Zeptala jsem se ho za vás!

Jak to u vás funguje?

Jednoduše, buď se někdo dopředu objedná, zavolá mi a já mu sdělím kód, na který se dovnitř dostane a využije možnosti, které toto zázemí nabízí. A stejně to funguje i pro ty, co jdou jen tak kolem. Je to jednoduchý princip. Ačkoliv je prostor velkolepý a krásně zrekonstruovaný, nabízíme ho za velmi lidové ceny.

Co všechno nabízí vybavení Poutníka?

Lidé mohou využít spartanského přespání na zemi, nebo si pronajmout i pokoj. Mohou tam zůstat na více nocí, nebo vůbec tam být nemusí a jenom se třeba umýt, nabít si přístroje, připojit se na wifi, odpočinout si na gauči u velké, opravdu veliké televize. Ale třeba si i sednout k tamnímu počítači. Můžou si uvařit, upéct, k dispozici je kompletně vybavená kuchyň, tři toalety. Kromě tohoto základu zde máme veliký filmový ateliér, kde se přespává nebo si zde můžete udělat kostýmovou párty a udělat si profesionální fotky na zeleném pozadí.

Je to nějak kapacitně omezeno?

Tak, těžko se tam ubytují dva autobusy lidí, i když věřím, že by se také poskládali. Už mi tu spaly i dvě třídy z místních základních škol. Do pokojů se vejde osm lidí a v přízemí je to taková společná ubytovna.

Jak Vás mohou případné zbloudilé duše a další zájemci kontaktovat? Je potřeba něco hradit?

Podívejte se na stránky www.krusnohorskypoutnik.cz nebo zavolejte na 775 974 856. Za přespání se platí, to je jasné. Protože sama nesnáším hledat ceny přes x klikání, tak to sem napíšu natvrdo. 

Spaní v ateliéru dole: V zimě 500 Kč za noc, v létě jen 250 Kč na noc. 

Spaní v pokojíku v patře:  V zimě za 800 Kč na osobu a v létě za 400 Kč.

Děkuji za pěkný tip! :-)