Most ve Stříbře uzavřen vozům nad 5 tun!

06.11.2023

V pondělí 6. listopadu došlo k uzavření mostu U Jána ve Stříbře pro kamionovou a autobusovou dopravu (vše nad 5 tun). Pro tato vozidla byla postavena nová trasa, jde o spojnici mezi Třešňovou a Revoluční ulicí. Tato ulice bude teď na několik měsíců spojovat severní a jižní předměstí, osobní vozy mají možnost využít, jak této trasy, tak i přes most. Pro chodce je přes most určen chodník, přiléhající k travnaté ploše (tkz. Svinčák). Na severním předměstí došlo také k úpravám parkovacích míst a značení.


Lidé radost nemají. Bojí se se o svá obydlí, aby těžká doprava neponičila jejich okolí, ale také toho, že třeba budou mít problém v přecházení komunikace, nebo že zde bude velký hluk. V Třešňové ulici je navíc dům pro seniory s pečovatelskou službou, v lokalitě žijí mladé rodiny s dětmi a také se tam nachází nové rodinné domky. Lidé se navíc bojí, aby tam tato doprava nezůstala trvale. To se však podle slov starosty města Martina Záhoře nestane. "Hledali jsme řešení řadu let, a toto bylo nejschůdnější. Lidé argumentují, že mohl být obchvat jinde, ale to opravdu nešlo, a to nejen z finančních důvodů. Teď je tedy situace taková, že most je skutečně v havarijním stavu a už se musí jednat a tohle je nejrychlejší možnost. Celá oprava by měla trvat do konce července 2024, pak by se vše mělo vrátit k normálu. Snažili jsme se na severním předměstí přizpůsobit parkovací místa, je tam značení, vše připraveno tak, aby lidé mohli využívat MHD, zastávka je na stejném místě. Prosím všechny o shovívavost a trpělivost," uvedl Martin Záhoř.

Poslechněte si také reportáž Českého rozhlasu ZDE
Vydala jsem se na místo dnes po obědě a zůstala u DPS v Třešňové asi dvacet minut. Za tu dobu projelo asi deset osobních vozů, dva autobusy, jedno zásobování. Nová silnice je široká, vozovka u sídliště značena žlutými pruhy a nechybí ani nové svislé značky. Čas ukáže, jak moc bude nová trasa vytížená, hodnocení nechávám na těch, co tam žijí. :-)
Dodám sem brzy ještě odkaz na reportáž stanice Český rozhlas Plzeň. :-)