Nové víceúčelové hřiště v Kostelci

30.10.2023

Úplně nové multifunkční hřiště mají nyní v Kostelci nedaleko fotbalového hřiště. Celé hřiště vyšlo na šest miliónů korun, ale velký podíl získala obec jako dotaci z Národní sportovní agentury, a to ve výši 4,5 miliónu korun. 

Hřiště si všichni pochvalují. "Hrajeme tu různé míčové hry, zejména děti si to tady užívají. Jsme moc rádi, že tuhle možnost máme," usmívala se místní Petra Rejsová. Hřiště už místní využívají, časem se budou moci přidat i přespolní, jak uvedl starosta František Trhlík. "Umělý povrch nabízí zázemí k mnoha sportům, hraje se tu tenis, volejbal, košíková i malá kopaná. A to dokonce i večer, hřiště má totiž stožárové osvětlení, které pokryje světlem celou hrací plochu. K tomu jsme samozřejmě museli udělat i příjezdové komunikace, parkovací místa a neméně důležité chodníky," ukazuje na celé prostranství František Trhlík. 

Nová umělá plocha se nachází přímo u hlavního fotbalového hřiště a prostoru, kde cvičí hasiči. Vznikl tak velký sportovní areál, kde jsou ve zděné budově šatny a sociální zařízení. Obec chce ještě jednu budovu přistavět, tu by měly využívat hlavně děti. "Od příštího roku bude takový plánovací kalendář, kam se budou zapisovat nejen místní sportovci a kluby, ale také školy a případně další zájemci. Hřiště tak bude neustále zaplněno sportovci," dodal starosta.

Poslechněte si celou reportáž ZDEhttps://plzen.rozhlas.cz/nove-hriste-v-kostelci-hrat-se-muze-ve-dne-i-za-tmy-9101573