Novoroční punč ve Stříbře

01.01.2024

Dlouholetou tradici udržuje město Stříbro, každý první den v roce se na stříbrském náměstí koná tak zvaný Novoroční punč s ohňostrojem. A na horký punč nebo čaj se každý rok prodávají jiné keramické hrnečky s novým letopočtem a každý kus je ručně vypracovaným originálem. 

Každý rok si pro hrneček přijdou desítky sběratelů, kteří se snaží mít stále doplňovanou sbírku. "Hrnečky nejsou vyráběny strojově a proto je každý trochu jiný. Lidé si pak většinou do něj koupí teplý punč, nebo někteří čaj. Letos jim zde zahrála kapela Grazy Dogs, a to pěkně zvesela, tak jak to k Novému roku patří," uvedl ředitel MKS Stříbro David Blažek.
Slovem své občany přivítal také starosta města Stříbra Martin Záhoř, který odpočítal počátek organizovaného ohňostroje. Lidé si připili na zdraví a pak už všichni pozdvihli hlavy vzhůru.
"Bylo tam moc hezky. Hlavně náš malý Ondrášek si to moc užíval. On miluje ta světýlka a stromeček, vánoční výzdobu, letos nově viděl velký betlém. To právě kvůli němu tam chodíme, on je vždycky šťastný a hlavně miluje hudbu a moc rád zpívá. Byl nadšený. Jen na ohňostroj jsme nečekali, kvůli jeho zdravotnímu stavu, to on nesmí. Ale díval se pak doma z okna," řekla Věra Šperlová ze Stříbra. Kdo si nestihl koupit svůj hrneček do sbírky, může si jej vyzvednout v kanceláři MKS Stříbro v budově kina Slavia.

Kompletní fotogalerii najdete ZDE: FOTOGALERIE PUNČ