Ozdobte si mušle podle Regíny Hudcové

02.05.2024

Mušle jako malé klenotnice. Kdo máte sbírku mušlí, můžete si z nich udělat zajímavou dekoraci. Ačkoliv takové mušle je krásná sama o sobě, můžete si ji ještě dotvořit k obrazu svému. Jako to dělá paní Regina Hudcová z Tachova.
Ta si do mušlí doplňuje ještě různé obrázky ubrouskovou technikou, nebo také bižuterní přívěsky či různé ozdoby, které vyrábí z polymerové hmoty. A pak jimi také obdaruje řadu přátel.

Stačí mít pár věcí, představivost a pevnou ruku
Decoupage neboli česky "dekupáž" - tedy ubrousková technika je u nás velmi oblíbená a jednoduchá výtvarná technika. Připravíte si jen pár věcí, věc, kterou chcete ozdobit, v tomto případě mušle, pak rýžový papír, papírové ubrousky z různými motivy, lepidlo na papír, bižuterní kamínky a ozdoby, polymerovou hmotu, gesso - bílou podkladovou barvu, lepidlo na kamínky, štětec, pinzetu. A také si musíte vyšetřit čas. Mušli natřete bílým gessem, až zaschne natrháte si rýžový papír a obrázky z ubrousků. Trhané okraje zaniknou lépe, než ty stříhané. Namažete lepidlo na mušli a pak i ze shora na papír - funguje to pak i jako bezbarvý lak, výrobek se zafixuje. Až vše uschne, můžete výsledek doladit třeba zlatou barvou na okraje mušlí, nebo lze dolepit jakékoliv bižuterní drobnosti či aranžmá z polymerové hmoty. Nechat vše pořádně zaschnout. Ozdobená mušle může sloužit třeba jako odkládací mistička na šperky.

Poslechněte si AUDIO REPORTÁŽ ZDE