Paměť národa na Slavnostech svobody v Plzni

01.05.2024

Paměť národa Plzeňský kraj ve spolupráci s městem Plzeň otevírá 3. a 4. května 2024 zcela novou zónu na Slavnostech svobody: skvělá hudba mladých kapel v klidném prostředí Kopeckého sadů - Libé rty stage. 

Kromě vytříbeného hudebního lineupu, vycházejícího z tradice americké hudby, která našla zastání u českých hudebníků, nabídne LIBÉ RTY STAGE i dobré jídlo, řemeslné pivo, chill zónu a propojení s kavárnou Beseda 1901, která nabídne tematické menu a drinky. LIBÉ RTY STAGE na Slavnostech svobody vytvoří další prostor pro vyjádření radosti ze svobody.

PAMĚŤ NÁRODA PŘEDSTAVUJE ZCELA NOVÝ KONCEPT VYJÁDŘENÍ SVOBODY

Ve spolupráci s městem Plzeň otevírá Paměť národa Plzeňský kraj zcela novou zónu na Slavnostech svobody: skvělá hudba mladých kapel v klidném prostředí Kopeckého sadů před Měšťanskou besedou. Kromě vytříbeného hudebního lineupu, vycházejícího z tradice americké hudby, která našla zastání u českých hudebníků, nabídne LIBÉ RTY STAGE i dobré jídlo, řemeslné pivo, chill zónu a propojení s kavárnou Beseda 1901, která nabídne tematické menu a drinky. LIBÉ RTY STAGE na Slavnostech svobody vytvoří další prostor pro vyjádření svobody.

"Je skvělé, že Slavnosti svobody otevírají úplně novou programovovu linku: mladé kapely, které vycházejí z tradice amerických hudebních vlivů. Během sobotního odpoledne jich hraje celkem pět, první z nich jsou úžasní Frankie & the Deadbeats, kteří pro mě osobně představují jednu z nejosobitějších reinterpretací tradiční a nefalšované americké country. Večer potom v Kopeckého sadech uslyšíte Povodí Ohře, jejich poslední deska kromě syrového rocku nabízí i silné textové sdělení, velmi blízké Paměti národa. Navíc je to parta, která je Plzni blízká a na alternativní scéně si své místo už vydobyla," říká Jiří Kunc, ředitel Paměti národa Plzeňský kraj.

Hudební program startuje již v pátek 3. 5. s plzeňskými DJs Tony Rocky Horror Vinyl Show a DJ Lishuk. Sobota nabídne od 12:30 nefalšovanou americkou country v podání Frankie & The Deadbeats, art-bluesovou skupinu The BladderStones a bigbítové Safenat Paneach. Večer bude patřit cenami ověnčenému Povodí Ohře a psychedelic rockové trojici Kill the Dandies!, která je držitelem Českého lva za nejlepší filmovou hudbu.

V sobotu 4. května od 14 hod se můžete těšit na Čestmíra Strakatého a Jiřího Padevěta. Autorský rozhovor novináře Čestmíra Strakatého s historikem a spisovatelem Jiřím Padevětem. Tentokrát ne jako podcast, ale naživo přímo na LIBÉ RTY Stage na Slavnostech svobody v Plzni! Strakatý a Padevět budou v rámci výjimečného interview, které doprovodí hudební program na LIBÉ RTY Stage, zkoumat, jak je důležitá svoboda a jakou roli hraje v dnešní společnosti. Věnovat se budou pobytu amerických vojáků v Plzni a na Plzeňsku, perspektivě obyčejných lidí žijících ve městě na sklonku války, budou hledat příběhy, které často necháváme stranou.

Program:

pátek 3.5.

17:00 POETŘI a The Dixie Hot Licks 311: Pozdravy do nebe

18:30 Tony Rocky Horror Vinyl Show DJ Lishuk

sobota 4.5.

12:30 Frankie & The Deadbeats

14:00 Rozhovor: Čestmír Strakatý a Jiří Padevět

16:00 The BladderStones

17:30 Safenat Paneach

19:00 Povodí Ohře

20:30 Kill The Dandies!

Aneta Sklenářová, Paměť národa


VIDEOPOZVÁNKA na běh ZDE