Petr Kasal - jsem Alfík a rozdávám radost!

17.02.2024

Petr Kasal žije ve Stříbře a jeho velmi neobvyklým koníčkem je dávat radost v podobě psího kamaráda Alfíka. Nejenom v tomto převleku ho můžete potkat na mnoha místech, v civilu ho často uvidíte jako moderátora či spolupořadatele na různých kulturních či sportovních akcích.

Petře, Ty jsi vlastně teď něco jako oficiální maskot?

Ano, já jsem se v poslední době dokonce stal i oficiálním maskotem SIGI teamu, který se skládá z fotbalových legend jako jsou Antonín Panenka, Ladislav Vízek, František Straka, Jaromír Blažek, Tomáš Řepka, Jiří Jarošík a k tomu ještě patří mnoho dalších zvučných jmen, spolu s hlavním organizátorem a ředitelem Sigi Teamu a to není nikdo jiný než Horst Siegl.

Občas Tě můžeme potkat s mikrofonem jako moderátora?

I to je můj koníček. Řadu let jsem připravoval akce přímo pro nejmenší děti. Děti mi dávají tu největší radost a jejich smích je to nejhezčí, co může vůbec být.

Jsi velmi akční, vím také, že pomáháš na správném místě?

Letos je to už skvělých 22 let, co spolupracuji s obecně prospěšnou společností, a tedy neziskovou organizací Pomocné Tlapky, které slavily vlastně dokonce 23 let svého působení v ČR. To jsem s nimi skoro od začátku.Kdo nezná, tak dodám, že Pomocné tlapky se zabývají výcvikem asistenčních psů pro zdravotně tělesně postižené. A já jsem moc rád, že jsem součástí této velké rodiny a jsem i ambasadorem tlapek na celém Tachovsku.

Jak vznikl Alfík, tedy pes, za kterého se převlékáš?

Maskot Alfik vznikl vlastně úplně nevinně tím, že jsem roky dělal maskota Pomocným tlapkám, a když jsem viděl, jak se to hlavně dětem líbí a smějí se, napadla mě myšlenka, co kdybych měl náhodou svého vlastního maskota? A tak to vše začalo, chtěl jsem vtipného, ale zároveň i roztomilé psího maskota. A protože jsem velký pejskař a sám jsem dělal více jak 12 let sportovní kynologii i samotného figuranta pro výcvik obrany psů pro psovody i policisty, také jsem vedl kynologické cvičiště. A k tomu jsem si přibral i předsednictví dvou klubů a jezdil po různých ukázkách pro veřejnost a dětské tábory, rodinné dny, slavnosti měst atd.

Ty se vážně nenudíš?

Mě to baví. Teď se na plno věnuji moderování a jezdím s maskotem Alfikem. Abych ještě doplnil Alfika, jméno si vybraly děti samy. Vzniklo to tím, že jsem jezdil s maskotem po akcích a děti hlasovaly. Vybíraly jména a pak proběhl užší výběr vtipných jmen a zvítězil na plné čáře právě ALFÍK.

Děkuji za rozhovor!

Martina Sihelská