Poradíme vám, jak vybrat dámské jízdní kolo

29.04.2024

Cyklistika je i mezi ženami stále populárnější, čemuž se přizpůsobuje i samotný trh, přičemž existuje spousta modelů navržených speciálně pro něžné pohlaví. Vybrat správné kolo je velice důležité, protože se to podepisuje na komfortu, bezpečnosti i celkovém zážitku z jízdy. V následujících řádcích vám představíme několik klíčových aspektů, které byste měli před koupí dámského kola jednoznačně zvážit.

Velikost rámu

V první řadě se zaměřte na velikost rámu. Dámská jízdní kola mají často kratší horní trubku a nižší výšku rámu, což lépe vyhovuje ženské postavě. Velikost rámu se určuje podle délky kroku (výška od země po tříselnou oblast). Zmíněnou míru použijte jako první indikaci při hledání optimální velikosti.

Jestliže váháte mezi dvěma velikostmi, pak vždy vyberte tu menší variantu pro lepší ovladatelnost i pohodlí.

Sedlo

Dalším důležitým prvkem je sedlo. Jízdní kola mívají i různá sedla, která se liší šířkou, tvarem, ale i materiálem a polstrováním. Šířka sedla by měla odpovídat vzdálenosti mezi vašimi pánevními kostmi a jeho tvar by zase měl poskytnout podporu pánvi. Sedla na dámská jízdní kola bývají širší a kratší.

Řídítka

Zapomenout nesmíme ani na řídítka, která ovlivňují to, jakou máte kontrolu nad jízdním kolem. Šířka řídítek by měla odpovídat šířce vašich ramen a tvar může být plochý i zakřivený. Záleží na preferencích každé ženy.

Dalšími klíčovými prvky jízdního kola jsou pláště, jež hrají roli v stabilitě i výkonu kola. Vyberte si pláště s ohledem na zamýšlené použití (silnice, terén, touring a podobně). Samozřejmě si všímejte i převodů a brzd.

Jestliže hledáte internetový obchod, odkud objednáte jízdní kola, podívejte se do pestrého portfolia e-shopu RAMALA.cz. Budete nadmíru spokojení s kvalitou, cenovou politikou i nabídkou jako takovou. 

komerční sdělení