Potřebujete zvýšit návštěvnost webových stránek? Spolupracujte se SEO specialistou!

05.12.2023

V současnosti se žádný podnikatel, influencer, celebrita, bloger ani majitel e-shopu neobejde bez vlastní internetové prezentace. Vytvoření vlastní webové stránky však není jen tak. Musíte totiž zajistit, aby se váš web zobrazoval ve vyhledávači Google na ta správná klíčová slova na co nejlepších pozicích. Jak na to?

Optimalizace pro vyhledávače

Představte si situaci, kdy například chcete koupit psí krmivo pro svého čtyřnohého mazlíčka. Sednete si k notebooku, počítači nebo si na svém chytrém telefonu spustíte internetový vyhledávač, do něhož zadáte výraz "psí krmivo". Následně se před vámi otevřou desítky a desítky webových stránek různých e-shopů. Jakou stránku si rozkliknete? Jaký eshop zvolíte? Dle statistik si drtivá většina zájemců logicky otevře několik prvních nabídek.

Jak vlastně dostanete svou nabídku na první příčky vyhledávání, abyste dlouhodobě a stabilně získávali zákazníky? Odpovědi a návrh řešení na míru vám dodá SEO specialista Honza Vavřička (poznámka: zkratka SEO znamená optimalizace pro vyhledávače). Co vše takový odborník změní?

Jde o výsledky, ne sliby

Při výběru zkušeného marketingového poradce, který se specializuje na oblast SEO, se při první seznamovací schůzce zaměřte na prokazatelné výsledky práce SEO specialisty a prodiskutujte s ním dosažené cíle v rámci jeho zákaznického portfolia. Pokud jde o odborníka z dlouholetou praxí, dozvíte se například, že pro svého zákazníka dokázal získat 20.000 uživatelů na firemní web díky SEO.

Jak začít spolupráci?

Sejdete se SEO specialistou a stanovíte si cíle a rozpočet. Následně specialista provede analýzu viditelnosti vašich stránek a konkurence. Odsouhlasíte si prioritní transakční klíčová slova, která SEO konzultant vhodně doplní na váš web jak do viditelného obsahu tak i do důležitých meta parametrů v HTML kódu a navrhne vám obsahový plán na míru a tvorbu zpětných odkazů.

Poté se společně pustíte do práce a začnete zvyšovat výkon vaší webové prezentace, což znamená zvyšování tematické a cílené návštěvnosti. Na základě pravidelných reportů, statistik a konzultací budete v průběhu času provádět další nutné úpravy, abyste z internetových vyhledávačů vytěžili co nejlepší výsledky.

Martina Sihelská

Kontakty na SEO specialistu:

Jan Vavřička
Telefon: +420 724 063 282
E-mail: jan.vavricka@jsmeuspesni.cz
Wikipedia: https://cs.wikipedia.org/wiki/Jan_Vavřička