Prezident Petr Pavel ve Stříbře

24.01.2024

Prezident Petr Pavel se vydal na oficiální návštěvu Plzeňského kraje. V úterý 23. ledna 2024 přijel se svou chotí Evou do Plzně, kde si prohlédl pivovar Plzeňský Prazdroj. Po prohlídce pivovaru se prezidentský pár odebral na krajský úřad, kde byl uvítán hejtmanem Plzeňského kraje Rudolfem Špotákem.

Další návštěvu vykonal Petr Pavel v Líních na tamním letišti, poté se vydal na Tachovsko, kde se narodil a strávil část svého dětství. Večer už patřil besedě ve stříbrském kulturním domě.  "Byla to skutečně beseda, protože po krátkém úvodu už pan prezident odpovídal na dotazy, bylo jich hodně i od dětí. Na všechny odpovídal přímo, bez vytáček i vtipně. Sál kulturního domu  byl naplněn.  Po ukončení besedy pan prezident podepisoval knihy a fotografie a fotografoval se i pohovořil s lidmi," uvedl fotograf Václav Beneš ze Stříbra.

Rozhovor na pódiu s prezidentem vedl moderátor Českého rozhlasu Plzeň Stanislav Jurík. "Přiznám se, že jsem se nejdřív tak velké výzvy zalekl, ale byla to jedinečná příležitost a mám z toho teď radost. Pan Petr Pavel působí velmi pohodově, je vlídný a celý den čas jsme vedli v milém rozhovoru. Děkuji za takovou možnost," uvedl Stanislav Jurík.

Na místě byla také Eva Šilhavá. "Pan prezident je člověk, který svým projevem umí nejen zaujmout, ale také vám dodá pocit jistoty. Má velice rozumné názory, ke všem se choval velmi vstřícně. Jsem ráda, že jsem tam byla, bude to pro mě vzpomínka na celý život a ještě s ním mám krásnou fotografii," řekla s úsměvem Eva Šilhavá.

Středeční kroky prvního páru vedly do Domažlic a následně do Národního parku Šumava, kde mimo jiné navštívil i vlčí areál na Srní.

MarSi

Foto: Václav Beneš - děkuji! :-)