Prezident zavítal i mezi horníky

28.01.2024

I stříbrští horníci se náležitě připravovali na prezidentskou návštěvu. Prezident Petr Pavel se do Stříbra vydal koncem ledna a jeho kroky musely směřovat i k chloubě stříbrského Hornicko-historického spolku - tedy k hornickému skanzenu, který se nachází u podzemních štol v údolí u řeky Mže. Jak návštěva proběhla? 

To popsal Karel Neuberger. "Po celodenní anabázi po Plzeňském kraji zavítal do našeho města prezident Petr Pavel. Nejdříve zavítal k nám do hornického skanzenu. Poté se sešel v kulturním domě se zastupiteli a radními města Stříbra k přátelskému setkání. Prezidenta přivítal náš starosta města Martin Záhoř. Pak se pan prezident pozdravil se všemi přítomnými představiteli města. Provedl zápis do Kroniky města Stříbra, obdržel na památku pamětní medaili a koš," popisoval dění v době návštěvy z hradu, Karel Neuberger, který panu Petru Pavlovi předal svou naposledy vydanou knihu o stříbrském rudním revíru pod názvem Zdař Bůh. 

Starosta města Martin Záhoř měl k panu prezidentovi v rámci přátelské diskuze mnoho podnětů z pohledu samosprávy (bezpečnost, přechodný pobyt obyvatel, velké množství občanů jiných států, zdravotnictví, surovinová politika státu a další).  " vše proběhlo v příjemném duchu a  pak následovala v sále kulturního domu beseda s občany," dodal Neuberger.