Rybáři bilancovali a chystají se na nový rybník!

13.03.2024

Český rybářský svaz - místní organizace Stříbro pozval své členy na výroční schůzi. Tak se koná každoročně v březnu, ale rok od roku chodí méně rybářů. Při tom mají možnost se zeptat na řadu zajímavostí, například, kde je vysazen určitý druh ryby, jak se hospodaří na vodních plochách, kde fungují rybářské kroužky a tak dále. 

"Každý rok se snažíme dobře hospodařit, teď třeba chceme postupně rozšiřovat vodní plochy, zakoupili jsme už v minulosti pozemky pod hrází rybníka v lokalitě Třešňovka ve Stříbře, které chceme přeměnit na nový rybník. V loňském roce byly už dokončeny geodetické práce a bylo zahájeno zpracování projektu. Stále hledáme vhodné možnosti financování výstavby tohoto vodního díla," nastínil velké plány předseda František Hodonický.
V roce 2023 byla také dokončena úprava sjezdu na loviště rybníka Vatina. "Možnost nakládat ryby pod hrází ušetří pracovníky a hlavně těžkou práci při vynášení přepravek s rybami z loviště na hráz.
Na rybníku Sytno jsme se po výlovu sešli s projektantem a dohodli se na řešení úpravy výpustního zařízení. Chceme zrušit současný způsob vypouštění namáhavým slézáním po žebříku a ručním odstraňováním dluží a nahradit ho podobným zařízením jako je na rybníku Výrov," vysvětluje Hodonický. Organizace také vychovává mladé rybáře. "Jde spíše o děti z obcí, momentálně pracují čtyři kroužky, jeden v Pernarci pod vedením Miroslava Schlegela (13 dětí), druhý je v Kladrubech pod vedením Bohumila Krause a Petra Havránka. (14 dětí) Ve Svojšíně pod vedením Františka Veverky, Jana Veverky a Václava Matiho (15 dětí) a také v Okrouhlém Hradišti pod vedením Martina Horáka, Tomáše Horáka a Jitky Kořenské (9 dětí). Všem vedoucím za jejich práci děkujeme a budeme je i nadále podporovat," dodal předseda MO ČRS Stříbro František Hodonický, který také připomíná, že členský příspěvek na aktuální rok je nutné zaplatit do konce dubna.
Foto: archiv MO ČRS Stříbro