Slavnosti ve Stříbře se vydařily

09.06.2024

Víkend se ve Stříbře nesl v duchu slavností, ty se tradičně konají druhý víkend v červnu. Městské kulturní středisko si připravilo na hlavním Masarykově náměstí bohatý kulturní program, který se konal na několika místech ve městě. Po zahájení akce starostou města Stříbra Martinem Záhořem se představily také mateřské a základní školy, hudební soubory, pro rodiny s dětmi bylo pěkné zázemí v Minoritských zahradách. 

Zmínit je také třeba Maloměstské slavnosti, které se konaly pod taktovkou sdružení Dolníků u 13. poledníku. Tam se po dva večery vystřídala řada kapel, a tak lidé se jen těžko rozhodovali, zda být na náměstí či u poledníku. Nechyběl ani církevní program, městem prošlo procesí s milostným obrazem Panny Marie Bolestné a konala se také mše svatá, kterou v kostele Všech svatých ve Stříbře provedl Mons. František Radkovský.
Změnu zaznamenali obyvatelé u silničního mostu, ten je v letošním roce v rekonstrukci, a proto byly pouťové atrakce přemístěny do areálu bývalých kasáren. Slavnosti byly také obohaceny podívanou na výrobu dřevěného betlému, představily se také různé spolky. Neděle patřila tradičně sportovcům, kteří si na náměstí přišli odběhnout letos už 34. ročník Běhu historickým Stříbrem.
Návštěvníci hodnotili víkend kladně. " Slavnosti letos perfektní, program i obsluha u stánků, vše běželo skvěle. Je to událost, kde zase jednou potkáte lidi, které máte rádi a běžně se s nimi kvůli pracovní vytíženosti nevidíte. Prostě samá milá setkání," řekla s úsměvem Eva Kaurová.Podobný názor měla i paní Jiřina Ženíšková. " Super jídlo, super pití, bylo to vše výborné. Hlavně jsem tam potkala spolužáky, které jsem neviděla asi třicet let, to mi udělalo radost. A závěrečný Wohnout, to byla pecka, " užívala si setkání i programu Jiřina Ženíšková. 

Zde je na řadě poděkování všem organizátorům a účinkujícím za dobře odvedenou práci, málokdo si uvědomuje, co takévá organizace podobných akcí obnáší. Díky všem!

FOTOGALERIE ZDE

Martina