Svatý Martin projel Stříbrem

10.11.2023

V pátek 10. listopadu přijel do Stříbra Svatý Martin na bílém koni!  A za ním se vydaly stovky účastníků lampionového průvodu, který se vydal od tamní Střední odborné školy až dolů k náměstí. Všichni zvedali hlavy a doufali v zázrak, ale sníh nepřišel. Děti z MŠ ale potěšily, zahrály legendu o Martinovi.

Jak uvedla ředitelka MŠ ve Stříbře, Martinský průvod se letos konal už po 19. "Příští rok to bude kulaté, už dvacátý ročník. Už se těšíme. Těší nás se s dětmi na tuto akci připravovat, ačkoliv ty přípravy trvají tři týdny. Tolik je potřeba, aby se děti naučily legendu a jak mají spolupracovat. A velké poděkování patří i rodičům, že nám pomáhají," vysvětlila Věra Cikánová, s tím, že krásný bělouš patří paní Janě Kuchařové z Kladrub a za pomoc mateřinka děkuje.

Na náměstí bylo veselo, do vystoupení se zapojit také čtyřletý Šimon se svou maminkou. "Moc se nám tu líbilo, je to krásná akce. Pěkné básničky, říkanky, přivítání. Už by mohl napadat ten sníh. Těšíme se na Vánoce, klid a pohádky," uvedla Šimonova maminka Petra Lingrová.

Podobně chválila i Kateřina Švýcarská. "Povedlo se to, jsme rádi, že už se také můžeme účastnit. Tradice se mají dodržovat," řekla mladá maminka.

Reportáž na stanici Český rozhlas Plzeň se bude vysílat v sobotu 11.11. kolem 11:10 hodin. Pak dodám odkaz sem.

Celou fotogalerii najdete tady: Fotogalerie svatý Martin Stříbro