Vláďa Hron: Možná mě potkáte na houbách!

20.10.2023

Tradiční maškarní bál - Šibřinky - se opět konal ve stříbrském kulturním domě. A pěkně se to rozjelo, nemalý podíl na to měl i Vláďa Hron!

Na sál vyrazila řada nadšenců v maskách, tančily značky, pohádkové bytosti, mouchy, sestřičky, k vidění byli také i trempíci, kominíci a další. K dobré náladě přispěl i Vláďa Hron, který navzdory únavě a horečkám dokázal odstartovat skvělou atmosféru. 

Na parket se vydali i přespolní, jako například Veronika Bláhová z Černošína v převleku policistky. "Na Šibřinkách jsem úplně poprvé, vylákali mě sem známí ze Stříbra a je to bombastické. Bavím se. Vzala jsem si převlek policistky z mnoha důvodů, jednak ho vlastním řadu let, pak si myslím, že je důležité pomáhat a chránit, no a za třetí, ono se to tu těm chlapům fakt líbí," smála se Bláhová.V partě Slunečníka, Měsíčníka a Větrníka nechyběl ani zákeřný Mrakomor v podání Stáni Stuchlové. "Jsme tu kompletní sestava i s Večernicí a princem Velenem. Masky jsme dělali z toho, co se našlo doma a něco nám ochotně zapůjčili divadelníci se stříbrského spolku Divoch. Napadlo nás to asi před čtrnácti dny. Dnes si to tu užíváme a skvělý Vláďa Hron nám to tu ještě více zpříjemnil, chválím," řekla Stanislava Stuchlová. 

A i bavič Vláďa si pro nás našel chvilku na krátký rozhovor: Jste poslední dobou často na Plzeňsku, nedostěhujete se sem?  No, je mi to asi souzeno, často zde v kraji vystupuji, navíc spolupracuji s plzeňským Českým rozhlasem, pomalu se začínám cítit jako Západočech, ačkoliv jsme z Mostu. Ale stěhování asi zatím ne, momentálně žiji v Praze.


Jak se cítíte u nás ve Stříbře? Jsem zde už po několikáté, vždy je tu dobrá nálada. I když musím říct, že jsem unavený po vysokých horečkách, ale je tu fajn. Navíc jsou tu dokonalé masky, a já ještě mám rád, když se někde udržují tradice, když vidím, že mladí přebírají od starších zažité a předávají to dále.


Máte nějakou vazbu na Tachovsko? Tak s lety jsem si zde vytvořil už nějakou síť známých, vím také , že jsou tu zajímavá místa a rostou tu houby. Vůbec nevylučuji, že mě tu někdo nepotká v lese s košíkem, protože houbařím rád.


Slyšela jsem, že hodně sportujete? Mám rád fotbal, takže mě lze vidět s Amforou, také chodím hodně plavat a poslední dobou jsem už i jogínem.


Na co se díváte v televizi?  Přiznám se, že na ni moc nemám čas, takže ani tolik nesleduji, a když, tak sport. Co ale občas s rodinou dělám je, že si vybereme nějaké filmy a jede u nás například týden Belmondo, pak Fantomas, pak třeba jedna Bondovka za druhou, zrovna podle naší nálady.


A co četba? Přiznám se, že čtu rád, ale také na to nezbývá čas. Naposledy jsem četl Inferno od Dana Browna, pak jsem byla ale zklamaný, když jsem viděl film, protože to bylo úplně něco jiného. 

Děkuji za rozhovor: 

Ďáblův práskač natočil i krátké video:  https://www.youtube.com/watch?v=3HQJV83rh5U&feature=youtu.be

/11.3.2017/