Vodník Slávek nosí radost!

05.11.2023

Už se vám stalo, že jste třeba v obchodě nebo ve vlaku potkali vodníka? Není to až tak nemožné. Například já ho potkala při večerním běhu na Tachovsku, ale jinak bydlí v Plzni. Vodník Slávek (Stanislav R.) kdysi pomáhal v zimním otužování u Boleveckého rybníku. Tam prvně oblékl zelený kostým a dělal maskota pro potěšení druhých. 

A tak mi začal vyprávět. "To už je asi čtyřicet let. Tehdy to byla veliká legrace a také recese a vůbec prostě úžasná akce. Pak si mě ještě párkrát přizvali. A nejenom tam, také na další místa," vzpomíná mužíček v zeleném. Kostým si řadu let půjčoval v půjčovně. Za ta léta to stálo dost peněz. "A tak jsem si řekl, už to dělám dlouho a často, že (brekeke) , tak si koupím svůj obleček a pěkně na míru! A když už mám svůj vlastní, tak je to přece oděv jako každý jiný? Proč jej nenosit denně? Někdo má oblíbený černý kabát, nebo sportovní oděv a já mám svůj zelený," smál se vodník Slávek.Proč vlastně vodník Slávek svůj oděv neodkládá? "Já prostě rád dělám radost! A to byste koukala, nejen děti se ke mně mají a občas mi namalují obrázek, ale i dospělí, chtějí třeba foto. Chodím také do hospůdky na pivo, a tam zase mi nosí lavor s vodou, abych jim nevyschl. Ale nejlepší proti vyschnutí je stejně pivo," smál se vodník, se kterým jsem zažila hezké odpoledne.Vodník Slávek dělá radost nejen vzhledem a úsměvem, ale každý rok také vydává vodnický kalendář a pro své přátele také vodnické PF. Je to prý dárek pro hodné lidi místo šupinek. Kdo vodnické přání dostane, ten se jistě neobjeví ve vodnickém hrníčku s pokličkou.

Více se o krásném hastrmánkovi, který oslavil 768. narozeniny, dozvíte v rozhlasové reportáži zde, kde jsou další fotografie, stačí rozkliknout zde:  Plzeňský vodník