Vyhlídka U Zvoničky nedaleko Pernarce

13.01.2024

Kdo rád chodí za výhledy, většinou si k tomuto počinu vybere nějakou horu nebo skalku nad údolím. Vyhlídka U zvoničky nedaleko Pernarce na severním Plzeňsku vás ale překvapí, je totiž uprostřed pole a vede k ní obyčejná polní cesta a nachází se na nejvyšším bodě tamní orné půdy.

Na místě najdete, podle jména místa, samozřejmě zvoneček, který má připomenout putování horníků do dnes již zaniklého barytového dolu. Právě ti se při cestě z práce často v tomto době zastavovali, aby se po celodenní těžké práci, pokochali pohledem do krajiny. A za jasného počasí je výhled velkolepý, uvidíte vrch Krasíkov, Ovčí vrch, Hradišťský vrch, ale také i Vlčí horu nebo Přimdu.
Na vyhlídce se můžete posadit, je tam lavička. Na kamenné podstavci je zavěšený malý zvoneček v dutině pískovce. Nechybí ani informační tabule, která popisuje všechny viditelné vrchy v dáli. A u stromu najdete schránku, ve které je sešit, kam můžete napsat své dojmy z místa. Poslechněte si reportáž se starostou Pernarce Janem Balínem:
Vyhlídkové místo U zvoničky.

Vyhlídku najdete zde: 49.8310200N, 13.0985300E