Výstava obrazů Marcela Marka

13.11.2023

Obrazy od muzikanta Marcela Mersí Marka nesou příběhy. Kde vystoupí Děda Mládek Illegal band, tam vždy zpívá i autor nové výstavy obrazů Marcel Mersí Marek. Když totiž skupina nesměla v době covidové vystupovat, ponořil se Marcel Mersí Marek do svého duševna a začal intuitivně tvořit. Jak sám říká, s kapelou je pořád mezi lidmi, ale při tvoření je sám, hodně přemýšlí a všechny obrazy vznikají spontánně a vždy nesou daný příběh. Otvírají muzikantské nitro.

Nemohla chybět ani hudba. 

Listopadová vernisáž výstavy obrazů Mersi Beaucoup v kladrubském muzeu (audio reportáž zde) se nemohla obejít bez vystoupení, kde autor zahrál i zazpíval. Postupně pak vyprávěl o počátcích své tvorby. Obrazy jsou tvořeny digitální technikou, autor používá několik programů současně tak, aby složené dílo vyjadřovalo jeho pocitové myšlenky a vidění. Autor sám se za grafika nepovažuje a říká, že tvorba obrazů mu přináší hlavně pocit štěstí a svobody.

K vidění až do konce roku
Návštěvníci byli mile překvapeni a nešetřili chválou. Výstava zůstane v kladrubském muzeu až do 28. prosince, souběžně s ní se můžete podívat i na výstavu Umění z drátků, kde jsou k vidění různé výtvory z drátků z dílny Ladislava Lokajíčka. Otevřeno je od úterý do neděle od 10 do 16 hodin.