Zakrslé kočinky, voláči i pštrosi - chovatelé se prezentovali 

10.06.2024

Chovatelé prezentovali svou činnost spolu se včelaři pod lípou. V rámci Městských slavností ve Stříbře připravili stříbrští chovatelé v sobotu 8.6.2024 ukázku svojí činnosti na Muzejním náměstí. K vidění byli zakrslí králíci, holubi pomořanští voláči, moravští voláči sedlatí, moravští pštrosi a brněnští voláči. 

Drůbež zastupovaly zakrslé kočinky, vyandotka zdrobnělá a vlaška zdrobnělá. Z okrasného ptactva nechyběly andulky a korely. Ukázková expozice byla v malém rozsahu, protože se většina chovatelů ve svých chovech raduje z nových přírůstků. Pozornost poutala také bohatá ukázka vajíček různých druhů a plemen drůbeže, od křepelčích, slepičích až po kachní. Děti vyzkoušely svojí šikovnost v házení míčků na tematické terče. Chovatelé připravili také nástěnný panel s pozvánkou na nejbližší akce – na červencový chovatelský trh a bodovací výstavu, která se uskuteční 7.9.2024.

V rámci zajištění pohody zvířat (welfare) byla expozice zvířat v odpoledních hodinách ukončena. Těšíme se na shledání na dalších chovatelských akcích.

ZdenKa