Sihelská.cz

Nejnovější články na blogu

Přečtěte si jako první, co je nového!  U mě najdete kulturu, tipy na výlety, akce, zajímavé rozhovory, ubytování, odkazy i služby! Články nesmíte kopírovat (pokud si je nezaplatíte), ale můžete sdílet odkaz na můj článek! Máte možnost si zde koupit PR článek - na prezentaci svých akcí či podnikatelských záměrů.

Ve stříbrských minoritských zahradách se konala akce pro rodiny s dětmi pod názvem Alfíkova Indiánská stezka. Tu pro malé dobrodruhy připravil maskot ALFÍK společně s maminkami ze Stříbra Klárou Bohuslavickou a Katkou Veselou Mazancovou a jejich indiánskou družinou.

Paní Marcela Faltýnová oslavila milou čtyřicítku, ale tento věk by jí nikdo nehádal. Žije aktivním životem, a proto vypadá mladší. Její původní vzdělaní můžu jednoduše popsat jako strojařinu. Několik let se pak i této profesi věnovala jako kontruktérka, vedoucí výroby a také byla manažerkou údržby.

Nejen Lesům města Stříbra dělá starosti přemnožená spárkatá zvěř. Nově vysazené sazenice borovice, dubů nebo douglasky dokáží mufloni, siky nebo srnčí zvěř úplně zničit. Majitelé lesních pozemků přitom investují nemalé finance a úsilí, aby lesy správně zalesnili. "Pokud budeme dávat takzvanou hlavní dřevinu, například borovici a bez oplocenky,...

AKCE

15.07.2024

Kam se můžete jít podívat v červnu a dále? Sbírám pro vás informace z celé republiky a každý týden je doplňuji. I vy mi můžete poslat váš text (co, kdy, kde, v kolik) a já jej sem ráda zdarma přidám! Možno i s plakátem v JPG. (OPRAVDU musí být hlavně text, plakáty NEPŘEPISUJI a jen plakáty se nezveřejním! Výjimkou je jen placená inzerce!)...

Opět už tradičně jsme druhou sobotu v červenci zavítali do sousední Plané na hornický den. Kamarádi z Plané po dobu 29 let, pořádají každý rok ke svátku sv. Prokopa hornický den pro své bývalé kolegy, hlavně z uranových dolů Západní Čechy.

V Černošíně se konalo už třetí setkání historických vozidel, které připravuje třiadvacetiletá Kateřina Entová. Jejím koníčkem jsou totiž veterány, jezdí starým velorexem a také na Jawě 21. K tomuto koníčku ji přivedl otec.

Baštírna Gondola - to je super obědová restaurace v centru Plzně. Já tam prostě musela jít na kontrolu. A tak se teď s vámi podělím o zážitek! Tento nově otevřený rodinný podnik se nachází v centru Plzně, pod náměstím u oblíbeného parkového komplexu s jezírkem, mezi Plzeňany nazývaným "Mlýnská strouha". Já si tam opravdu pochutnala!

Muzeum Černošín zahájilo novou výstavu Nekonečný svět tvarů a barev. Ve výstavě najdete šperky, dekorace i zdobené kuchyňské potřeby, linecké pečivo a vše má společného jmenovatele - polymerovou hmotu. U nás je asi nejznámější FIMO, ale na trhu seženete více značek.

Záchranná stanice živočichů zachraňovala dvakrát stejnou poštolku. Když jsem ji 3. června 2024 vymotával z ochranné sítě proti holubům na střeše domu v Partyzánské ulici v Plzni - Doubravce, doslova mě "vykostila" jako už dlouho žádný dravý pták. Na zásahu jsem byl tehdy sám a vymotat ze sítě starou zkušenou samici poštolky obecné, zachycenou za...

Obrázky z hor

09.07.2024

Výstava klientů Domova Maxov v Jizerských horách. Posláním Domova Maxov je porozumění individuálním potřebám i rizikům lidí s mentálním hendikepem. Cílem je maximální možná míra přirozenosti v běžném životě.

Zubní náhrady představují dnes již známé odvětví v oblasti dentální péče. Nabízejí řešení pro různé úrovně ztráty zubů. Dělíme je na fixní a snímatelné. Od tradičních můstků, které nahrazují jeden či více chybějících zubů, až po zubní korunky. Tyto vymoženosti umožňují pacientům obnovit funkci i estetiku jejich úsměvu.

Vítejte na palubě vaší motorky, kde každá zatáčka přináší nový příběh a každá rovná silnice láká na nové dobrodružství. Cestování a dovolená na motorce v České republice jsou spojeny s nekonečnými možnostmi objevování malebných krajin, historických památek a kouzla, které se skrývá za každým kopcem a za každou zatáčkou.

Ve vestibulu černošínského městského úřadu je nainstalovaná nová výstava fotografií. Název je Toulky Českem a autorem velkých fotografií je stříbrský Vladimír Novotný. Ten se k fotografování dostal náhodou, kdy začal obdivovat krásu a jednoduchost digitální techniky.

Zříceninu pozdně gotického hradu Hartenštejn byste našli nedaleko Bochova (u KV). Tento objekt je od roku 1964 chráněn jako kulturní památka. Hrad je vidět zdálky, je totiž na kopečku v nadmořské výšce 730 metrů, vede k němu červená turistická značka. Když se tam vydáte, překvapí vás pěkný výhled do všech světových stran.

Labutí mláďata potěšila mláďata lidská. V rámci projektu druhové ochrany a ekologické výchovy DES OP navštívila kolegyně Gabriela Černá s Jiřím Křížem a třemi labutími mláďaty Mateřskou školu ve Vejprnicích. S ekologickou výchovou a formováním vztahu dětí k přírodě je třeba začít už v raném věku.

V Krušných horách najdete mnoho krásných míst a památek. Velmi fotogenický je například kostel sv. Václava v obci Kalek. Od roku 1963 je dokonce chráněn jako kulturní památka. Vypíná se na nízkém návrší na jihu obce a je velmi fotogenický ze všech stran.

Kdo rád pozorujete přírodu a umíte se chovat tiše, můžete se jet podívat k rysímu výběhu nedaleko šumavské Kvildy. Když vydržíte potichu čekat, uvidíte krásnou rysici Kate. Původně tam žila s rysím samcem Davidem, ale ten před dvěma lety přirozeně uhynul.

Zámečníci a kutilové mají dnes k dispozici širokou škálu nástrojů a vybavení, které jim usnadňují práci a zvyšují efektivitu. Pracujete na velkém projektu? Nebo se jen věnujete drobným opravám v domácnosti? Kvalitní nástroje a správné komponenty jsou klíčem k úspěchu. Díky sortimentu Kovoinox zvládnete více, než jste si kdy troufali. Třeba osadit...

Že opylovačem není jen všeobecně známá včela medonosná ale i samotářské včely, pestřenky a mnoho dalšího hmyzu se v sobotu na Dni Českého lesa dozvědělo přes pět set lidí. Řada z nich si odsud odnesla vlastnoručně vyrobený hmyzí hotel, hmyzí magnety nebo hmyzí masky. Letošní ročník Dne Českého lesa se konal v sobotu 15. 6. 2024 ve Vesnickém muzeu v...

Na svátek Petra a Pavla se můžete vydat na II. ročník festivalu Stříbro žije, a to do prostoru sportovního areálu Baník Stříbro. Tam se můžete vypravit s celou rodinou, na každého totiž čeká zajímavý program. Ten je rozdělen do tří sekcí, můžete mít vstupné na celý den, nebo si vyberete jen jednu část za nižší cenu.

Dnes už známe dveře s výhledem na Šumavu na Pancíři, pak dveře na Krušné hory u Kraslic, ale znáte výhledové okno na Kašperk? Tohle pěkné okno se nově nachází pár metrů nad rozcestníkem Na Habeši u Nového Dvoru. Okno je dřevěné, natřené bílou a modrou barvou a ze správného úhlu v něm vidíte hrad Kašperk v celé jeho kráse.

Podivuhodná noc na Karlštejně aneb jak královna Eliška na hrad tajně přišla.
V sobotu 15. 6. 2024 odehrál divadelní spolek Divoch po patnácti letech od premiéry Podivuhodnou noc na Karlštejně. Jednalo se o poslední představení této hry, které bylo věnováno bývalému vedoucímu souboru panu Josefu Strnadovi.

Umělci na Poledníku oživovali mrtvé kmeny. Rozhledna Poledník byla v pondělí svědkem "oživování" mrtvých částí stromů. Deset umělců, ať už profesionálů, tak i mladých, začínajících malířů ze Základní umělecké školy z Volar, pod vedením Víta Pavlíka, pomalovali uschlé, nahrubo opracované části kmenů. Ty budou v nejbližších týdnech rozmístěny před...

Baštírna Gondola - to je super obědová restaurace v centru Plzně. Já tam prostě musela jít na kontrolu. A tak se teď s vámi podělím o zážitek! Tento nově otevřený rodinný podnik se nachází v centru Plzně, pod náměstím u oblíbeného parkového komplexu s jezírkem, mezi Plzeňany nazývaným "Mlýnská strouha". Já si tam opravdu pochutnala!

Prožijte příběh Mavericka na vlastní kůži! International Road Movie Festival zve na unikátní projekci na Letišti Líně. Projekci kultovního snímku Top Gun na Letišti v Líních nabídne 26. června v rámci předfestivalového doprovodného programu plzeňský International Road Movie Festival. Hangár letiště, jehož historie se začala psát již v 50. letech...

Vítejte na mých nových stránkách! :-)

Už dvacet let se věnuji psaní o různých novinkách a zajímavostech. Mou tvorbu můžete znát ze stránek Deníků, Českého rozhlasu Plzeň, různých regionálních stránek, QAPu a také z mých soukromých stránek, kde jsem během pár let získala více jak milión přístupů. Doba pokročila, je prý třeba inovace. A tak vám všem zde nabízím nejenom články, fotografie a videa převážně z mé vlastní tvorby a cest, ale také možnost Vaší prezentace, inzerce atd..

Stačí mě jen kontaktovat na: sihelskamartina@seznam.cz

Podnikatelům doporučuji:
Marketingového poradce Honzu Vavřičku

Martina Sihelská
Martina Sihelská

U mě najdete:

* Tipy na výlety

* Rozhovory s obyčejnými lidmi, ale i celebritami

* Hobby

* Videa

* Zajímavé odkazy

* Rady k životnímu stylu

* Jak sehnat bydlení?

* A i články, které sami navrhnete!